Özgeçmiş

Kasım 1969′da Ankara'nın Şereflikoçhisar İlçesi Şereflidavutlu Köyü'nde dünyaya geldi. Babasının adı Yaşar, annesinin adı Emine’dir.

İlkokulu Kıyevi Köyü İlkokulu, ortaokulu Şereflikoçhisar Ortaokulu ve Liseyi Ankara Başkent Lisesi’nde tamamladı. Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi ve Beden Eğitimi ve Spor Bölümü'nü Kara Harp Okulu Öğrencisi olarak okuyan ve mezun olan Hakverdi Altuğ, İnönü Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Ana Bilim Dalında 1997 yılında yüksek lisansını tamamlamış, halen Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı'nda Doktorasını yapmaktadır. Doktora tezini tamamlayarak inceleme için Enstitü'ye teslim etmiştir.

Çalışma hayatına 1990 yılında başlayan Hakverdi Altuğ Kasım 1995 yılında öğretmen subay olarak görev yaptığı Silahlı Kuvvetlerden Öğretmen Üsteğmen rütbesinde iken müstafi olarak ayrılmak mecburiyetinde kalmıştır. Belediye Başkanı seçildiği 2009 yılına kadar çeşitli özel sektör ve devlet kurumlarında çalışmıştır.

Gençlik yıllarında Ankara Ülkü Ocakları'nda görev alan Hakverdi Altuğ, Silahlı 1995 yılında Silahlı Kuvvetler'den ayrıldıktan sonra sırasıyla; 1996 yılında Refah Partisi, 1999 yılında Fazilet Partisi yönetimlerinde görev yapmış ve 2009 yılında Ak Parti'den Şereflikoçhisar Belediye Başkanı seçilmiştir.

Belediye Başkanlığı döneminde sosyal politikalara çok önem veren Hakverdi Altuğ, özellikle fakirlere, yetimlere ve dezavantajlı gruplara yönelik ilçede hane hane çalışma yaparak ilçe halkının yardıma muhtaç insanlarının haritasını çıkarmış ve ihtiyaç sahibi ailelere kurduğu organizasyonla görevi sonuna kadar sahip çıkmış, hizmet etmiştir. Başkanlıktan önce görev yaptığı Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Şube Müdürlüğü görevinden yerel seçimler için ayrılmıştır.

12-12-2019 tarihinde kurulan Gelecek Partisi'ni kuranlardan biri olan Altuğ , kuruluş tarihinden itibaren Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcı olarak görev yapmaktadır.

Hakverdi Altuğ’un yayınlanmış 2 adet kitabı ve makalesi mevcuttur.

28 Şubat sürecinde Milli Eğitim Bakanlığı'nda yapmakta olduğu öğretmenlik görevinden ayrılmak mecburiyetinde kalan Saime Zehra Altuğ ile evli olan Hakverdi Altuğ, 3 erkek, 1 kız evlat babası ve İlteriş Kağan isimli bir torun sahibidir.