GEÇMİŞ OLSUN ORHANGAZİ

GEÇMİŞ OLSUN ORHANGAZİ

Orhangazi'mizde akşam saatlerinden itibaren etkili olan yağışlarda ne yazık ki birçok tarım alanı ve sera başta olmak üzere yağış nedeniyle birçok yol çökmüş trafiğe kapanmış ve kazalar meydana gelmiştir. Yaralanan vatandaşlarımıza Geçmiş olsun dileklerimizle acil şifalar diliyoruz.

Günlerdir şiddetli yağış geleceği konusunda uyarılar yapılmasına rağmen ve ne yazık ki bu uyarıları Orhangazi Belediyesi kendi sayfalarında dahi yapmasına rağmen ilçe genelindeki bütün logarlar temizlenmediği için kişileri dolu olduğu için su gidemez haldeydi ve her yerden taşmaya başladı. Bırakın var olan logarları temizlemeyi kritik noktalardaki logarları dahi asfalt ile kapatarak ilçenin sular altında kalmasına neden oldunuz. Orhangazi'ye yönetemediğinizin beceriksizliği her olayda karşımıza çıkıyor. Sadece yollar mı ilçe Kapalı Pazar Yeri sular altında. Orhangazi belediye başkanı Bekir Aydın önce kendi kapının önünü süpürmelisin ki ilçeye halkına hizmet edecek cesareti de bulabilirsin kendinde. Belediye binası yolu Cumhuriyet alanı sular altında kalmış belediye bağlı tesisler su basılı kısacası tuz kokmuş.

Diğer yandan da tarım alanlarında ve özellikle seralarda meydana gelen büyük kayıplar nedeniyle yetkililer sabahın erken saatlerinden itibaren gerekli tespitleri yapmalı ve üreticilerimizin zararlarının karşılanması noktasında atılması gereken adımları atmalıdırlar. Gelecek Partisi Orhangazi ilçe teşkilatı olarak sıcağı sıcağına buradan başta Orhangazi İlçe Tarım Müdürlüğü ve Ziraat Odası Başkanlığı olmak üzere Orhangazi Kaymakamlığı ve Orhangazi Belediyesi göreve davet ederek bu hatırlatmaları yaparak çağrıda bulunuyoruz. Bizler konunun sonuna kadar takipçisi olacağımızı da hatırlatmak istiyorum Rabbim daha beterinden korusun cümle afetlerden muhafaza etsin Orhangazi başta olmak üzere yağıştan etkilenen tüm yerleşim birimlerine Geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum.

Yılmaz İmenç

Gelecek Partisi Orhangazi ilçe başkanı