İl Başkanlığımız

Serap Çakır Kimdir?

Serap Çakır, aslen Samsunlu olup Kocaeli’nin Gebze ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Gebze'de tamamladı.19 Mayıs Üniversitesi Samsun Meslek Yüksek Okulu Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü-Medya ve İletişim bölümü mezunudur.

Çakır, 2015-2017 yılları arasında Gebze Spor Kulüp Başkanvekilliği 2015-2016 yılları arasında Gebze Spor Engelliler Spor Kulüp Başkanlığı görevini yürüttü. Dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından birisi olan olimpiyatların (Special Olympics) turnuvalarının Gebze'de düzenlenmesini sağlayarak ev sahipliği yaparak ilçede bir ilki gerçekleştirdi.

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarıyla ortak projeler düzenledi. Düzenlenen Bölgesel yarışmalarda yılın en başarılı iş kadını birincilik ödülü, yılın en iyi internet gazetesi ödülü ve Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından Engellilere Destek özel ödülü ve çeşitli sosyal sorumluluk projelerine sunduğu katkılardan dolayı ödüller aldı.Ticaret hayatının ardından basın sektörüne girdi ve halen bir internet gazetesinin genel yayın yönetmenliği ve sahipliğini yürütmektedir.

Serap Çakır, siyaset hayatına MHP’de başladı.MHP Gebze’nin Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı.Yaşanan anlaşmazlık üzerine 2019 yılında partisinden istifa etti.31 Mart 2019 Yerel Seçimleri'nde Gebze Bağımsız Belediye Başkan Adayı olarak aldığı oy oranı ile Kocaeli siyasi tarihine adını birincilikle yazdırdı.Çakır,Kocaeli'de tek başına ciddi bir seçmen kitlesine sahip.

Çakır,2020 yılının Ağustos ayında Gelecek Partisi'ne katıldı.Bugüne kadar Genel Merkez düzeyinde önce Yerel Yönetimler Başkanlığı Başkan yardımcısı ardından İletişim Başkanlığı'nda başkan yardımcısı olarak görev yaptı.Genel Başkan Ahmet Davutoğlu ve genel merkez kararıyla 24 Ağustos 2021 tarihinde Gelecek Partisi Kocaeli İl Bakanı olarak atandı.


Serap ÇAKIR

Serap ÇAKIR

Kadromuz

Kadroyu Görmek İçin Tıklayın.

Serap ÇAKIR

İL BAŞKANI

İş İnsanı

Kadroyu Görmek İçin Tıklayın.

Abdulkadir ŞEKER

İletişim Başkanı

Webmaster SEO Uzmanı

Kadromuzun çalışmalarını görmek için aşağı doğru inebilirsiniz.

Çalışmalarımız

Foto Galeri

Video Galeri

Etkinliklerimiz

İlçelerimiz

İlimiz Hakkında

Şehrin öne çıkanlarını aşağıda görebilirsiniz.