SPOR KULÜPLERİNE VERİLEN SÖZLER TUTULACAK MI?

Gelecek Partisi Orhangazi İlçe Başkanı verilen sözlerin takipçisi

SPOR KULÜPLERİNE VERİLEN SÖZLER TUTULACAK MI?

Gelecek Partisi Orhangazi İlçe Başkanı Yılmaz İmenç, Orhangazi Belediyesi ihalelerini mercek altına aldı. Orhangazi Belediyesinin Belediye Başkanı Bekir Aydın tarafından toplanan son encümende kiraya verilen merkez otoparkı ile ilgili daha önce verilen sözlerin yerine getirilip getirilmeyeceğini soran Yılmaz İmenç, yüksek bir meblağ ile kiraya verilen otopark ihalesinin takipçisi olacaklarını söyledi.

Yıllık 480 bin TL muhammen bedelle ihaleye çıkan otopark belediye encümeninde yapılan ihalede yıllık 1.250 bin TL ile kiraya verilmişti.

Belediye Başkanı Bekir Aydın’ın ise geçtiğimiz sezon ve her fırsatta ilçemizde bulunan spor kulüplerine otopark ihale gelirinden yardım tapılıp destek olunacağını hatırlatan Başkan Yılmaz İmenç; “Bekir Başkan her fırsatta spor kulüplerine söz verdi. Birçok spor kulübümüz bu söze karşı yatırımlarını yaptılar ve şimdi verilen sözlerin tutulmasını beklemektedirler” dedi.

TÜM BRANŞLARA, TÜM SPOR KULÜPLERİNE EŞİT OLMALI

Gelecek Partisi Orhangazi İlçe Başkanı Yılmaz İmenç, belediye tarafından spor kulüplerine söz verilen yardımın Orhangazi’de bulunan tüm spor branşlarında ki spor kulüplerine yapılması gerektiğini ifade ederek; “Orhangazi’de futbol dışında başarıdan başarıya koşan birçok spor kulübümüz ve değerli sporcularımız vardır. Belediye Başkanı madem spor kulüplerine diye söz verdi, bu sözünü tutmalıdır ve tüm spor kulüplerine bu yardım yapılmalıdır. Orhangazi’mizde karate, kickbox, basketbol, okçuluk, voleybol gibi alanlarda birçok başarılara imza atan hatta ülkemize milli gurur yaşatan kulüplerimiz ve sporcularımız yer almaktadır. Salon sporları da bu kapsamda desteklenmeli ve Bekir Aydın’ın verdiği söz tutulup faal olan tüm kulüplerimizi kapsayacak şekilde dile getirilmelidir” dedi.

ŞEFFAF ŞEKİLDE TAMAMI AÇIKLANMALIDIR

Belediye tarafından kanunların verdiği yetkiye dayanılarak, Belediyeler kanununun belirttiği şekilde yardımların yapılması gerektiğini söyleyen Yılmaz İmenç; “Elbette yapılacak tüm yardımlar 5393 Sayılı Belediye Kanununda düzenlenen hükümlere göre yapılmalıdır ve kanunda yer alan “Gerektiğinde, sporu teşvik etmek amacıyla gençlere spor malzemesi verir, amatör spor kulüplerine ayni ve nakdî yardım yapar ve gerekli desteği sağlar, her türlü amatör spor karşılaşmaları düzenler, yurt içi ve yurt dışı müsabakalarda üstün başarı gösteren veya derece alan öğrencilere, sporculara, teknik yöneticilere ve antrenörlere belediye meclisi kararıyla ödül verebilir. Gıda bankacılığı yapabilir” hükmü en adil şekilde uygulanmalıdır. Yapılan tüm yardımlar geçtiğimiz yıl olduğu gibi hangi kulübe ne verildiği şeffaf şekilde açıklanmalı ve kamuoyu ile paylaşılmalıdır. Tekrar altını çizerek belirtmek istiyorum ki yapılacak yardımlar ilçemizde futbol dışında yer alan diğer spor kulüplerini de kapsayacak şekilde yapılmalı ve faal olan tüm spor kulüplerimiz bu yardımdan yararlanmalıdır”

KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Başkan Yılmaz İmenç Gelecek Partisi olarak konunun sonuna kadar takipçisi olacağına işaret ederek; “Artık Orhangazi’mizde spor kulüplerimiz müsabakalara gitmek için araç dilenmemelidir. Sporcularımız başarıdan başarıya koşarken müsabakalara gitmende önce sponsor aramak zorunda kalmamalıdır. Konunun sonuna kadar takipçisi olacağız” dedi.