GELECEK PARTİSİ İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU

Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanlı Tarafından düzenlenen iftar yemeğine Kurucular Kurulu Üyesi ve Kültür Turizm Politikaları İzleme Kurulu Başkanı Yeşim Karadağ, İl Başkanı Vahap Özsüer ve yönetim kurulu üyeleri, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Özer ve yönetimi, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ve Yönetimleri ile İlçe Başkanları ve yönetimleri ile partililer katıldı.


İftar yemeği sonrasında bir konuşma yapan Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanı Vahap Özsüer; "Bu sofraları çok özlemiştik, burada genel siyasetten bahsetmek istemiyorum, ancak göreve geleli kısa bir süre olmasına rağmen her gün sahadayız, her gün vatandaşımıza, esnafımıza dokunuyoruz. Onların çığlıklarını bu kötü gidişin arasında sıkışmış olmasını görüyor ve tek çözümün Gelecek olduğunu tekrar dile getiriyoruz. Göreve geldiğim ilk gün şunu söylemiştim, 'Sizler varsanız bende varım' sizlerde her daim benim yanımda olmaya devam ettiniz. Allah hepinizden razı olsun. Gelecek ailesi olarak iftarımıza icabet ettiğiniz için teşekkür ederim" ifadelerini kullandı. İl Başkanı Vahap Özsüer konuşmasının ardından kürsüye davet edilen Kurucular Kurulu Üyesi ve Kültür Turizm Politikaları İzleme Kurulu Başkanı Yeşim Karadağ yaptığı konuşmada; "Burada büyük bir ailenin neredeyse tüm üyelerini görmek beni çok mutlu etti. Sizlere Gelecek Partisinden bahsetmek istiyorum, Partimiz 12 Aralık 2019'da 152 kurucu isim ile Türkiye'nin tüm renklerini bir araya getirerek kuruldu. O günden bu zamana kadar 76 ilin tamamında İlçe Belde ve Mahallelerinde, Kadın Kolları ile gençlik kolları ile kar topu gibi büyüyen bir Gelecek Partisi var. Kurulduğumuz günden bu yana en ufak hizmeti olan tüm gelecek gönüllülerine sonsuz şükranlarımı sunuyorum. İki yıldır pandemi nedeniyle böyle sofraları özlemiştik. Sizlerle bu akşam burada olmak aynı sofrayı paylaşmak çok büyük bir mutluluk hepiniz bir kez daha hoş geldiniz. Maalesef ki bu yıl ramazan ayı en zor yaşadığımız ramazan ayı. Alım gücünün düştüğü, vatandaşın zorlandığı günleri yaşıyoruz. Ben TÜİK için Erdoğan'ı üzmeyen istatistik kurumu diyorum, çünkü onlar %61 diyorlar, ancak gerçek rakamlar bunun 2 hatta 3 katı. Bunu nereden mi anlıyoruz, cebimizdeki paradan, mutfaktaki yangından, evine aş götüremeyen babadan, anneden anlıyoruz.


Bu iktidarın son kullanma tarihi gelmiştir, saraydakiler halen vatandaşın alım gücünün arttığını söylese de biz görüyoruz, onalar pembe tablolarla halkı kandırdıklarını düşünseler de bu iktidarın miladını doldurduğu çok açık belli. Seçim ne zaman yapılırsa yapılsın, ister erken ister zamanında Gelecek Kadroları yani sizler kendinizle gurur duyun, tüm baskılara tüm fişlemelere rağmen burada olduğunuz için her gün sahadasınız ve seçimler ne zaman yapılırsa yapılsın bu kadrolar hazır.Son zamanlarda altı muhalefet partisi bir araya gelerek 'Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem' üzerinde bir mutabakata vardı. Bundan Kimler rahatsız oldu, İktidar ve onun küçük ortağı, bundan kim rahatsız oldu Perinçek ve onun kadroları. Bunlar rahatsız oldularsa inanın bizler doğru yoldayız, bizler emin adımlarla yürüyen kadrolardayız, buradan diyorum ki onlar gidecek Biz geleceğiz, bizim doğal Cumhurbaşkanı adayımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'dur bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bakınız bunun altını tekrar çizerek söylüyorum, ne kadar rahatsız olurlarsa olsunlar onlar gidecek biz geleceğiz. Çünkü bu ülkede mülakat kalkacak liyakat gelecek, siyasi ahlak yasası çıkarılarak, siyaseti rant olarak kullanmak isteyenlere son vereceğiz. İşte bu yüzden rahatsız oluyorlar, işte bu yüzden bizim il başkanımızla, bizim genel başkanımızla, bizim kadrolarımızla uğraşıyorlar. Çünkü onlar gideceklerinin farkındalar onlar gidecek daha huzurlu, daha müreffeh, daha güvenilir adaletli bir Türkiye gelecek" ifadelerini kullandı. Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu Kurucular Kurulu Üyesi ve Kültür Turizm Politikaları İzleme Kurulu Başkanı Yeşim Karadağ'ı görüntülü arayarak teşkilat üyelerinin iftarını kutlayarak; "Buradan çok güzel görünüyorsunuz, her birinize ayrı ayrı selam söylüyorum, en kısa zamanda Çanakkale'ye gelerek hep birlikte o şanlı şehrin sokaklarında sizlerle birlikte olacağız inşallah. Şimdiden her birinizin Ramazan Bayramını kutluyorum" dedi.

Konuşmaların ardından partiye yeni katılım yapan üyelerin rozet takma töreni ile Gelibolu Kadın Kolları Başkanlığına atanan Sevcan Küçüker'e yetki belgesi Kurucular Kurulu Üyesi ve Kültür Turizm Politikaları İzleme Kurulu Başkanı Yeşim Karadağ ve İl Kadın Kolları Başkanı Ebru Ertekin tarafından takdim edildi. kadın Kolları yönetimini katılan üyelerin rozet takma töreninin ardında aile fotoğrafı çekilerek gece tamamlandı.