SERAP ÇAKIR: HEPİMİZİN ORTAK PAYDASI KOCAELİ VE TÜRKİYE

Gelecek Partisi Kocaeli İl Başkanı Serap Çakır ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Gelecek Partisi Kocaeli İl Başkanı Ömer Faruk Başaran’ın ardından İl Başkanlığı koltuğuna Ağustos ayında Genel Başkan Ahmet Davutoğlu tarafından, Gelecek Partisi Genel Merkez İletişim Başkan Yardımcısı Serap Çakır atanmıştı. Göreve geldikten sonra parti içeresinde birçok yeniliğe imza atan Çakır ayrıca ilde tek kadın Başkan olarak başarılı bir şekilde siyasi hayata tekrar damgasını vurdu. Bağımsız aday olarak kendini kanıtlayan Başkan; ilk basın toplantısını İl Yönetimi ile birlikte Belsa Kilim Kafede gerçekleştirerek sorulara yanıt verdi.

“ETKİNLİKLERE DAVET EDİLMEDİĞİMİZDEN KATILAMIYORUZ”

Anma ve kutlamalara davet edilmediğini vurgulayan Başkan Çakır; “İki gün sonra 10 Kasım Bu vesile ile 10 Kasım 1938’de ebediyete intikal eden, cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha rahmet ve saygıyla anıyorum. Anma veya kutlama törenlerine de katılmayı arzu ederdik ancak maalesef sebebini bilmediğimiz nedenlerden dolayı bu tür etkinliklere davet edilmediğimizden dolayı katılamadığımızı da belirtmek istiyorum” dedi

SİYASETİMİZİN ÖZNESİ; İNSAN, TEMEL HAK VE ÖZGÜRLÜKLERDİR

Partisinin genel politikasının tanıtımında özgürlüklere değinen Başkan Çakır; “Gelecek Partisi 12 Aralık 2019 tarihinde kuruldu ve bir ay sonra ikinci yılını dolduracak. Demokratik bir yönetimin esasını temel hak ve özgürlüklerin bütün vatandaşlar tarafından eşit ve özgür bir biçimde kullanılabilmesi oluşturmaktadır. Siyasetimizin öznesi insan temel hak özgürlüklerini insan onurunun teminatı olduğunu belirtiyoruz” şeklinde konuştu.

SİYASET ARENASINDA VAR OLMAYI BAŞARDIK

İnsan onurunu temel alarak çözüm ürettiklerini vurgulayan Başkan Çakır; “Partimizin; dün yaşananları, bugün yaşanmakta olanları, yarın yaşanacakları değerlendirirken çözüm üretirken dayanacağı tek temel, insan ve insanın onurudur. Kurulduktan hemen sonra pandeminin patlak vermesine rağmen durmadan çalışan ve tüm Türkiye’de teşkilatlanan, seçime girmeye hak kazanan partimiz siyaset arenasında var olmayı başardı. Vatandaşımızın karşısına çözüm önerilerimizle çıkıyoruz.” ifadelerinde bulundu.

EN GÜÇLÜ ADAY GELECEK PARTİSİ

Siyasette farklı reform çalışmaları ile bilinen Gelecek Partisi’nin seçimde en güçlü aday olduğunu ileten Çakır; “Tam demokrasi için güçlendirilmiş parlamenter sistem modeli, EYT için çözüm planımız, ekonomi de gelecek modeli, Siyasi Ahlak Reformu: Temiz Siyaset Belgesi parti kurmaylarımız tarafından kamuoyuyla paylaşılmıştır. Gelecek Partisi ülke yönetimine en güçlü adaydır. İkinci kuruluş yıldönümümüzü İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde kutlayacak ve teşkilat olarak bizler de geniş katılımla orada olacağız. 15 ay önce katıldığım bu ailenin, genel merkezinde görev yapıyor iken 23 Ağustos 2021 tarihinde Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu tarafından il başkanlığı görevine atandım. Faaliyet gösterdiğimiz binanın şehir merkezine taşınması ve il yönetimini oluşturmak ilçeler de düzenlemeler ve saha çalışmalarımızla geçen 2,5 aylık süreçten sonra karşınızdayım.” dedi.

MUHALEFET BOŞLUĞUNU DOLDURACAĞIZ

Bu süreçte birçok engel ile karşılaştıklarını dile getiren ve pes etmediklerini belirten Başkan Çakır; “Kocaeli ve ülke genelinde yeni kurulan bir partinin yaşadığı zorlukları iliklerine kadar hisseden bizler, her ne pahasına olsun mücadelemizi sürdürerek, halkımıza umut olmaya devam edeceğiz. Bu doğrultuda kendi üzerimize düşeni yaparak yeni bir yönetim oluştururken, ilçe teşkilatlarımızı yeniden yapılandırıyor ve olası her türlü seçim için hazırlık yapıyoruz. Kocaeli’de en sık duyduğumuz eleştirilerden birisi muhalefet boşluğu olduğu yönünde…Biz kendi adımıza bu boşluğu kısa süreliğine de olsa doldurmaya çalışacağız. Elbette ki yeni bir partiyiz. Kent sorunlarıyla ilgili gündem oluşturabilmek, kentin sorunlarına hakim olabilmek adına araştıran, soruşturan bir anlayışla her yere yetişmeye çalışacağız. ”şeklinde konuştu.

ÇOK KONUŞAN DEĞİL ÇOK DİLEYEN SİYASETÇİ

Değişen siyaset modeline eleştiride bulunan Başkan Çakır; “Eksiklerimiz, yanlışlarımız olabilir. Bu konularda da siz basın mensuplarımızdan da anlayış ve destek bekliyoruz. Sonuçta hepimizin ortak paydası Kocaeli ve Türkiye. Günümüz de her şey gibi siyasetçi profili de değişti. Vatandaş çok konuşan değil çok dinleyen siyasetçiye rağbet göstermeye başladı. Yani kısaca az laf çok iş mantığını yürütüyorlar” diye söyledi.

ESNAFIMIZIN YANINDAYIZ

Teşkilat çalışmaları hakkında da bilgi veren Çakır; “Toplantımızı beş yıldızlı otel yerine küçük işletmelerde yaparak esnafımızın yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum. Gebzeli olması ile ilgili, Gebze, Kocaeli ayrımının bitmesi lazım. Halk arasında böyle bir ayrım yok. Gebze’den bir isimin il başkanı olması Gebzelilere gurur veriyor. Kocaelililerin de gurur duyması gerekiyor.” İfadelerinde bulundu.

BİZ HER YERDEYİZ

“Teşkilat konusunda il ve ilçede çalışmalarımız devam ediyor. Bunun haricinde sürekli sahadayız. Çarşıda, pazarda her yerdeyiz. Halkın bize yaklaşımı çok iyi. Bizi alternatif olarak görüyorlar. Her yaptığımız çalışma seçime yatırım oluyor. 2-3 ay içerisinde teşkilatlanma çalışmalarımızı bitirmek istiyorum. Teşkilatlanma için biraz geç kaldık ama yapacak bir şey yok. Önümüze bakacağız” dedi.