GELECEK KADINLARI İLE BEYŞEHİR DAHA GÜZEL OLUCAK

Beyşehir İlçe Kadın Kolları Başkanımız Nevin Yıldız yazısında şu ifadeler yer verdi:

Sevgili hemşerilerim Gelecek Partisi Beyşehir Kadın Kolları Başkanlığı olarak ilçemizde kadınların ve tabiki geleceğimiz olan gençler için partimiz iktidarında neler yapacağımızı sizlerle paylaşmak isterim ; Yapacaklarımızdan önce bu güzel şehrimizin kadınları ve gençleri neler istiyor? Beklentileri nelerdir, bunlardan bahsederek konumuza girmek isterim . İlçemizde yaptığım bire bir görüşmeler de; istekler ve beklentiler bir bir sıralandı buna göre kadınlarımızın öncelikli beklentileri;

1. Son günlerdeki ağır ekonomik sıkıntılar yüzünden kadınlarımız hem aile bütçesine hemde şehrimiz bütçesine katkı sağlamak için el sanatları hediyelik eşya ve ev yapımı organik reçel, organik tarhana yapımı gibi konularda kurslar ve bunların pazarlanmasında kadınlarımızın satış yapabileceği pazar yerlerin açılmasını istemektedirler. Ayrıca e- ticaret konusunda kurslar verilmesi, kadınlarımız açısından aydınlatıcı olacaktır.

2. Ekonomik sıkıntıların artması nedeniyle gelir seviyesi düşen ailelerimizin çocukları için etüt merkezleri dersaneler gibi eğitim kurumlarına çocuklarını gönderemediklerini belediye bünyesinde öğrencilerine ücretsiz kursların açılmasını istemektedirler .

3. Şehir merkezinin dışında şehrimizdeki esnaf kardeşlerimizin işlerine engel olmayacak şekilde, içerisinde büyük markaların satış yerlerinin olduğu gençler ve çocuklar için oyun salonu, bowling, bilardo salonlarının olduğu yiyecek içecek yerlerinin bulunduğu Avm isteniyor .

4. Sosyal etkinliklerinin, festival ve tiyatro, sinema gibi gösterilerinin yapılması yapılanların sayısının arttırılması da istekler dahilinde .

5. Yolların, kaldırımların engelliler için uygun ve zahmetsiz hale getirilmesi talebi de en fazla isteklerden biri . 

6. İlçe çocuk parklarının artması ve oyun alanlarının güzelleştirilmesi ve gündemde olan deprem felaketi sebebiyle ilçemizde toplanma alanlarının gözden geçirilmesi ve yeni alanların oluşturulması ilçemiz için güzel olacaktır. İlçemize oksijen sağlayacak yeşil alanların artırılması ve ağaçlandırma faaliyetlerinin yapılması da uygun olacaktır.

7. Son olarak, 3 yıldır yapılamayan göl şenliğinin aktivitesi attırılarak yapılması.

Buna istinaden bir çok bölgeye nasip olmayan göl kenarındaki şehrimizin turizm alanında daha etkili hale getirilmesi, şehrimizin ekonomik bütçesine katkı olacağınıda dikkate alınması talebi, kadınlarımızın görüşlerindendir. 

Sevgili hemşehrilerimiz biz 

Gelecek Partisi iktidarında Gelecek kadroları ve Beyşehir Gelecek kadınları ile Beyşehirimizi her konuda bir üst seviyeye taşıyacağız buna söz veriyoruz . Güçlüyüz cesuruz hazırız .

Gelecek kadınlarla güzel olacak 

Saygılarımla Gelecek Partisi Beyşehir Kadın Kolları Başkanı 

Nevin Yıldız