Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Ekici Yunak Pazar Yerini Sordu

Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici, İl Başkan Yardımcıları ile birlikte ilçe ziyaretleri kapsamında gittiği Yunak’ta Esnaf ve Pazar ziyareti yaparak incelemelerde bulundu.

Hasan ekici ziyaret ve incelemelerin ardından yaptığı açıklamada: “ İlçe ziyaretleri kapsamında bugün de Yunak ilçemizde çarşı ve Pazar esnaflarımıza ziyarette bulunurken istişareler yaptık. Pazar esnaflarımızın nerede ise tamamından aldığımız şikayet ise Pazar alanlarının olmadığı idi. Esnaflara Pazar yerinin yapılacağı söylenmiş fakat bir çivi bile çakılmamış. Şu anda kendilerine gösterilen Pazar yerinde zor şartlarda ticaret yapmaya çalıştıklarını gözlemledik. Yunaklı hemşehrilerimiz bir an önce Pazar yerlerinin yapılmasını ve hem pazarcı esnafın, hem de halkın bu çileden kurtulmasını istiyorlar. Biz de buradan iktidar partisi yetkilileri ve belediye başkanına sesleniyoruz; Bir an önce Pazar esnafının ve Yunak halkının sesini dinleyin, esnafın ve halkın daha müreffeh ve daha rahat bir alışveriş yapması için Pazar yerini bir an önce tamamlayın.” Diyen İl Başkanı Hasan Ekici, Gelecek Partisi Konya İl Başkanlığı olarak İlçe İlçe, mahalle mahalle, kapı kapı dolaşarak halkı dinlediklerini ve dinlemeye devam edeceklerini söyledi.

Yunak İlçe Başkanı Ömer Yalçınoğlu da “Pazar yerimizi yıktılar, ihalesinin yapıldığını söylüyorlar ama yapmıyorlar, halkımız ve Pazar esnafımız bir an önce Pazar yerlerinin yapılmasını bekliyor, Biz de Gelecek Partisi Yunak İlçe Başkanlığı olarak konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.” Dedi.