Gelecek Partisi Konya İl Başkanlığı Aşure Dağıttı

Gelecek Partisi Konya İl Sosyal Politikalar Başkanlığı, 10 Muharrem aşure günü dolayısı ile Konya zafer meydanında düzenlenen etkinlikle halka aşure ikram etti.

Konya zafer meydanında düzenlenen etkinliğe Alevi Kültür Dernekleri Konya Şube Başkanı Asum Dayanç, Gelecek Partisi MYK üyesi Ömer Ünal, İl Başkanı Hasan Ekici, İl Başkan Yardımcıları, Yönetim Kurulu Üyeleri, Merkez ve çevre İlçe Başkanlarının yanısıra partililer katılırken halk da yoğun bir teveccüh gösterdi.

Etkinlikte konuşan İl Başkanı Hasan Ekici katılımcılara teşekkür ederken şu ifadelerde bulundu…

“ Bugün hicri aylardan Muharrem ayının onuncu günü ve bugünü İslam alemi her yıl aşure günü olarak kutlamaktadır. Bugün Hz. Hüseyin ve yetmiş iki ehlibeyt mensubunun şehit edilişinin yıldönümü, Onları da bu vesilesiyle, bu matem gününde rahmetle anıyoruz. Mekanları cennet olsun. Biz de Gelecek Partisi Konya İl Başkanlığı olarak her yıl yaptığımız gibi bu yıl da aşure dağıtım etkinliğini gerçekleştiriyoruz.

Tabii Muharrem ayı birlik, bereket ayı, bolluk ayı, paylaşma ayı bu vesileyle her yıl yaptığımız bu birliğimizi, kardeşliğimizi pekiştiren faaliyetleri, gelecek nesillere taşıma anlamında da her yıl gerçekleştirmek için gayret sarfedeceğiz. Bu vesilesiyle son dönemde Alevi derneklerine, Cemevlerine ve Alevi dernek başkanlarına yapılan saldırıları da kınıyoruz. Tüm bu provokasyonlara rağmen seksen dört milyonu eşit, onurlu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı temelinde birliğimizi, beraberliğimizi koruyacağız. Bugün burada bulunan, bu anlamda Alevi Kültür Dernekleri Konya Şubesi Başkanı Asum Dayanç Bey'e de teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bin yıldır beraber yaşıyoruz. Kardeşliğimizi, birliğimizi bin yıl daha koruyacağız inşallah. Bu vesileyle programa katılan tüm teşkilat mensuplarımıza ve siz Konyalı hemşehrilerimize çok teşekkür ediyoruz.” Dedi.

Program yaklaşık beş bin kişilik hazırlanan aşure dağıtımının ardından sona erdi.