Gelecek Partisi Meram Teşkilatımıza 300 Kişi Katıldı

İl Başkanımız Hasan Ekici ve İl Başkan Yardımcılarımızın katılımı ile Selçuk Otel toplantı salonunda düzenlenen törenle partilerinden istifa edip Gelecek Partisi’ne katılanlara rozetleri İl Başkanımız Hasan Ekici, İl Başkan Yardımcılarımız, İlçe Başkanımız ve İlçe Başkan Yardımcılarımız tarafından takıldı.

“GİRİLMEDİK GÖNÜL ÇALINMADIK KAPI BIRAKMAYACAĞIZ”

Gelecek Partisi Meram İlçe Başkanımız Ali Bilgehan, yaptığı konuşmada Gelecek Partisi Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu için “Bir insanoğlu düşünün, Başbakanlığı bırakabilecek kim var içimizde? Nefsini ayaklar altına alıp böyle bir davanın neferi oldu. Bizde onlarla birlikte yol yürüyoruz. Genel Başkanımızın da dediği gibi; sevgi ile girilmedik gönül, çalınmadık kapı bırakmayacağız” ifadelerini kullandı.

Gelecek Partisi’nin gün geçtikçe büyüdüğüne dikkat çeken Bilgehan, partinin büyümesinde iktidarın payı olduğunu söylerken, iktidarla ilgili eleştirilerde bulundu. “Gelecek davası yani çınarımız günden güne büyüyor. Bunun büyümesindeki en büyük etken 20 yıldır ülkeyi yöneten iktidar. Ülkede ki fabrikaların çoğunu zarar ediyor diye sattılar. Biz özelleştirmeye karşı değiliz. yüzde 51’i devletimize kalsaydı yüzde 49’ u ihaleye usulü yapılsaydı. İl başkanımızda değindi baktığımız zaman yakın akrabalar devlet kurum ve kuruluşlarına verildi. 3- 5 maaş alan insanları görüyoruz. Bu aziz millet enflasyonun altında ezilirken hala güllük gülistanlık gösterenlere ne demeli? bu düşünülecek bir durum.” dedi.

“GELECEK BİZİZ GİDECEK ONLAR”

İktidar olduktan sonra Eğitim, adalet ve Tarım hayvancılık için gerekli çalışmaların yapılacağına vurgu yapan Bilgehan,” Biz iktidara geldiğimizde ilk başta ülkemizin kanayan yarası eğitimi değiştireceğiz sonra dört mevsimi yaşayan bereketli topraklarımıza, tarıma ve hayvancılığa gereken önemi vereceğiz. Kalıpta tahıl koridoru oluşturduk demeyeceğiz.” İfadelerini kullandı.

“İktidar çay, simit hesabıyla gelmişti. Onlar ne ile gidecek ben size söyleyeyim. Şuan okula gönderdikleri evlatlarına bir simit parası veremeyen, zor durumda olan anne ve babaların oyları ile gidecekler. Gelecek biziz gidecek olan onlar”

Gelecek Partisi Konya il Başkanımız Hasan Ekici, konuşmasında “Zor şartlara rağmen ülkenin içinde bulunduğu antidemokratik uygulamalar, maddi baskılar, demokratik özgürlükler noktasındaki kısıtlamalara rağmen gelecek çınarımız Konya’nın diğer ilçelerinde olduğu gibi Meram’da da dallanmaya güçlenmeye devam ediyor.” İfadelerine yer verdi.

“KRAL ÇIPLAK DEMEK HER BABA YİĞİDİN HARCI DEĞİLDİR”

Gelece Partisi’ne katılmak isteyenlere çağrıda bulunan Ekici, iktidara eleştirilerde bulundu. “20 yıllık bir iktidar var ve bu iktidarın her alanda baskınlığı var. Bu ortamda kral çıplak demek her baba yiğidin harcı değildir 22 Nisan 2019’da yayınlanan manifesto da yani bundan yaklaşık 3 yıl önce Genel Başkanımızın ifade ettiği eleştirilerin hepsi ortaya çıktı. Bugün yolsuzluklar artık konuşuluyor. Ama cumhurbaşkanı sanki 20 yıldır ülkeyi kendileri yönetmiyormuş gibi biz yolsuzlukları bitireceğiz diye sizlere vaatte bulunabiliyor bunları sorgulamamız gerekiyor bunları herkese anlatmamız gerekiyor” dedi.