Hasan Ekici’den “Ramazan Ayı” Mesajı

Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici Ramazan ayı nedeniyle yayınladığı mesajında; ” On bir Ayın Sultanı Ramazan ayına ulaşmanın huzurunu ve hikmetini yaşıyoruz. Ramazan, insanların kendilerini hesaba çekmeleri ve günahlarından tövbe edip Yüce Allah’a yönelmeleri için bir fırsattır. Ramazan ayı; Kuran-ı Kerim’in indiği aydır. Kuran’da bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilmektedir. Kadir Gecesi, yine bu ay içerisinde kutlanır. Ayrıca İslam’ın temel ibadetlerinden olan oruç bu ayda tutulur. Ramazan ayında yoğunlaşan ibadetler, özellikle oruç, zekât ve fıtr sadakası Müslümanları Yüce Allah’a daha çok yaklaştırmakta, mutlu ve huzurlu yapmakta, onları nefis terbiyesinde, sosyal dayanışma ve yardımlaşmada daha başarılı kılmaktadır. Bu nedenle Ramazan ayı Müslümanlar için en kutsal aydır ve ona on bir ayın sultanı denilmiştir. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş ayı olan Ramazan-ı Şerif’i siz değerli Konyalı hemşehrilerimizle birlikte karşılıyoruz.

Merhametin, iyiliğin, umut ve huzurun habercisi On bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif tüm Müslüman âlemine kutlu ve hayırlı olsun. Bu mübarek ayda tüm Konyalı hemşehrilerimizle birlikte yediden yetmişe dolu dulu bir Ramazan geçireceğiz. Birliğimizi, beraberliğimizi, gönül bağlarımızı güçlendireceğiz. Sizlerle Ramazan ayının manevi huzurunda buluşacağız. Hadis-i Şerif’de ‘Ramazan orucunu inançla ve karşılığını yalnızca Allah’tan bekleyerek tutan kimsenin geçmiş günahları bağışlanır’ yer alır.

İstiyoruz ki bu Ramazanda da çocuklarımız şen, gençlerimiz mutlu ve yaşlılarımız daha sağlıklı ve huzurlu olabilsinler. Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan ayınızı kutlar, tüm İslam âlemine, Ülkemize ve Konyalı Hemşehrilerimize hayırlar getirmesini dilerim” dedi.