Genel Başkanımız Sayın Ahmet DAVUTOĞLU, Çerkezköy'de GENÇLERLE BULUŞTU!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, önceki gün Çerkezköy’de çeşitli temaslarda bulundu. Partisinin ilçe kongresine katılan Davutoğlu, Çerkezköy Erzurumlular Derneği’nde düzenlenen Gençlik Buluşmasında gençlerle de bir araya geldi. Gençlere asla ümitsizliğe kapılmamaları yönünde tavsiye veren Davutoğlu, “İnşallah hem Trakya’nın hem Tekirdağ’ın hem Çerkezköy’ün hem de Türkiye’nin bütün illerindeki gençlerin geleceğe umutla bakacakları bir ülkeyi beraber kuracağız” dedi.

İlçe teşkilat binasının açılışının ardından Çerkezköy Erzurumlular Derneği’nde gençler ile bir araya gelen Davutoğlu, “Her gittiğim yerde gençlerle buluşuyorum. Tekirdağ’da da buluşmak benim için büyük bir zevk. Bundan sonra önünüz açık istediğiniz kadar sohbet edebiliriz. Bugün Çorlu’da, Çerkezköy’de ama ülke genelinde nereye gidersek gidelim iki jenerasyondan aynı feryadı duyuyoruz. Emekli olanlar bugün birçoğunu gördüğümüz gibi uzun bir çalışma döneminden sonra maddi sıkıntı çekmenin ve insanca bir hayat sürememenin ızdırabını yaşıyorlar. Ve bu kadar emekten sonra bugün bir hanımefendi, ‘27 yıl devlete hizmet ettim bin 500 TL alıyorum, geçinemiyorum’ dedi.

Tabi belli bir yaşa gelince bu ümitsizliği yaşamak iyi bir şey değil. Ve bizi gelecek için kaygılandıran feryat ise genç kesimden. Yolda, sokakta bizi çeviren arkadaşlarımız sizin yaşınızdakiler gelecekle ilgili ümitlerini kaybettiklerini, iş imkanı bulma ümidini yitirdiklerini, özgürlük alanlarının daraldığını, bunaldıklarını söylediler. Aslına bakarsanız bizleri de bütün baskılara, bütün engellemelere rağmen siyaset alanında tekrar aktif olarak Türkiye’nin her yerinde bulunmaya sevk eden temel neden gençlerdeki bu mutsuzluk halidir. Biz de kendi gençliğimizi yaşarken çok zor şartlardaydı Türkiye, 1970’li yıllar çok derin toplumsal çatlaklar, çatışmalar her gün 20-25 gencin öldürüldüğü bir Türkiye’ydi. Ama şuna inanıyorduk, bu ülkeyi gelecekte biz düzelteceğiz” dedi.