Davutoğlu Ülkede Çete İstemiyor!

Pelikan Çetesinden Canı Yanan Davutoğlu Ülkede Çete İstemiyor!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu partisinin İnegöl Teşkilatının açılışı vesilesiyle geldiği İnegöl’de bir dizi ziyaretlerde bulundu. Açılış töreni sonrasında ayrım yapmadan tüm basın mensuplarıyla özel ve de şeffaf bir basın toplantısı düzenleyen Genel Başkan Davutoğlu, sorulan tüm sorulara içtenlikle cevap verdi

3.Göz Medya ekibi olarak da yakından takip ettiğimiz Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun İnegöl gezisinden önemli notlarla döndük. Davutoğlu’nun açılışta yaptığı konuşmanın tam halini sosyal medya hesaplarımızdan yaptığımız Sansürsüz Canlı Yayında bulabilirsiniz. Konuyla ilgili olarak GENEL Yayın Yönetmenimiz Usta Gazeteci Muharrem Değirmen’in kapsamlı haberini gazetemizin sayfalarından okuyabilirsiniz. Ben size perde arkasında ve de sayın Davutoğlu’nun gözünün içine bakarak aldığım bilgileri 12 maddede özetleyerek aktarmak istiyorum.

1 – Davutoğlu ve ekibinin; Öncelikle şunu net bir şekilde söyleyebilirim ki benim de kuşkularımın aksine sayın Davutoğlu’nun mevcut AKP anlayışı ve de yönetimiyle bir araya gelmesi imkansız. Yani AKP konusunda son derece kararlı ve de samimi.

2 – Davutoğlu ve ekibinin; ülkenin tarikatlarla yönetilmesine son derece karşı bir tavır içinde. Hatta öyle ki bu konuda CHP yönetiminden bile daha net ve de kararlı olduklarını söyleyebilirim.

3 – Davutoğlu ve ekibinin; Çeteler konusundaki tavrı çok net. PELİKAN ÇETESİnden canı çok yanan Davutoğlu, hiçbir çetenin etkin olmasını istemiyor. Buna mafya vari çeteler de dahil. Dahası kamuoyunun “FETÖ gitse ne olur şimdi de Adıyaman tarikatı devleti ele geçiriyor” kaygısına karşı en net tavrı olan siyasi partilerden biri olduğunu söyleyebiliriz.

4- Davutoğlu ve ekibinin; Atatürk konusunda takıntılarının olmadığını gördüm. Öyle ki teşkilatlarına gerçek Atatürk anlatılırsa iyi bir Atatürkçü parti olacaklarından şüphem yok.

5 – Davutoğlu ve ekibinin; Yargıya müdahale edilmesine asla tahammülleri yok. Bu konuda canı yanmışlardan oluşan bir kadroya sahipler ve de yargıya müdahalenin nasıl kötü sonuçlar doğurduğunu iyi görmüşler. Bu konuda da CHP yönetiminden daha samimi bulduğumuzu söylemek isterim.

6 - Davutoğlu ve ekininin; Basın özgürlüğüne olan inançları tamdır. Yerel medyanın önemini kavramış, basının özgür olmamasının nasıl felaketlere neden olacağını görmüş bir ekip.

7- Davutoğlu ve ekibinin; 15 Temmuz kutsanma takıntısından kurtulmaları şart.

8- Davutoğlu ve ekibinin; Parlamenter sisteme olan inançları tam.

9- Davutoğlu ve ekibinin; Bursa’ya dair özel bir ilgilerinin olduğunu, Bursa’daki teşkilatlanmaya büyük önem verdiklerini gördüm.

10- Davutoğlu ve ekibinin; Türklükle problemleri yok, etnik ayrımcılığa tahammülleri yok, Alevi inancıyla bir sorunları ya da takıntıları yok.

11- Davutoğlu ve ekibinin; Ekonominin faiz, döviz ve borsa sarmalıyla değil, üretimin desteklenmesiyle çözüleceğine olan inançları var, para basma konusunda kafalar biraz karışık

12 - Davutoğlu ve ekibinin; Hedefinde 2023 seçimlerinde Ahmet Davutoğlu’nun Cumhurbaşkanı olması var.

Siyasete Derin BAKIŞ: İrfan Aydın 3.Göz Hra