Bursa’da “GELECEK” var mesajı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Bursalılarla buluştu

Bursa’da “GELECEK” var mesajı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İnegöl’de Bursalılarla buluştu. Orhangazi İlçe Başkanı Yılmaz İmenç ve Orhangazi İlçe Teşkilatının da katılım sağladığı programda Davutoğlu, İnegöl Taşıyıcılar Kooperatifi ve İnegöl OSB esnaf ziyaretlerinin ardından partisinin İnegöl İlçe Binası açılışını gerçekleştirdi.

Açılışta Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu, Gelecek Partisi Bursa İl Başkanı Alparslan Yıldız, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Eski Bursa Valisi İzzettin Küçük, Berat Albayrak tarafından dava edilen ve bugün mahkemeye çıktıktan sonra programa gelen 15 Temmuz darbe gününde AK Parti İstanbul İl Başkanı olan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci, il, ilçe yöneticileri ile partililer hazır bulundu.

İnegöl Taşıyıcılar Kooperatifi ve İnegöl OSB esnaf ziyaretlerinin ardından partisinin ilçe binası açılışını gerçekleştiren Davutoğlu burada yaptığı konuşmasında;

İnegöl birçok şehirden daha büyük bir ilçe. Ülke ekonomisine 1 milyar dolar artı bırakıyor. İnegöl'de gençler uyuşturucu batağına düşmüş. İçişleri bakanına soruyorum? Bacaklarını kırma talimatı verdin ama baronlar nerede? İnegöl'de gençler umutsuz. Bataklığa düşmüş. Rahmetli Özal'ın tahsis ettiği uçak Brezilya'da uyuşturucu taşırken yakalanmış. Kimlere satılmış.

Darbe gününde 15 Temmuz'da FETÖ'cülere direnen Cumhurbaşkanının İstanbul'a geldiğinde bir tarafında oturan o dönemin il başkanı Selim Temurci, diğer tarafında oturan damat tarafından mahkemeye verildi. Ve mahkemeden çıkınca direkt buraya geldi. Vatandaşın içine çıkıp yüzüne bakabiliyor. Peki Maliye Bakanlığı yapan damat nerede? Vatandaşın yüzüne bakabiliyor mu? Şimdi ki maliye bakanı gözlerinin ışık saçtığını söylüyor. Bize ne gözlerinde ki ışıktan? O gözde dolar ışığı var. Çataltepe sorununu yakından takip ediyoruz. EYT sorununu yakından takip ediyoruz.

Tankın üzerine çıkarak ele geçiren İnegöllü Abdülkadir Bey. Partimizin kurucusu. Yiğit İnegöllü. O bunu millet için yaptı. Selim Bey de Allah için yaptı, fakat bugün mahkemeye çağırıldı. O ne derse altına imzamızı atıyoruz. Biz hesap veririz ama siz yolsuzluk ve yoksulluğun hesabını veremezsiniz. O damat Selim Beyi mahkemeye vermiş. Binali Yıldırım geceyi tünelde geçirmiş. Kimler bu devlete çeteleri musallat ederse, ister feto ister pelikan olsun, bizleri yıldıramazsınız.

Sansür yasası çıkardılar. Bizi susturacaklar. 15 Temmuz'da, 28 Şubat'ta susmadık, şimdi mi susacağız? Sansür yasasını tanımıyoruz. Direneceğiz. 2 hafta önce genel başkan yardımcımızı da mahkemeye çağırdılar. Merkez Bankası başkanı görevini yapacak işleve sahip değil. Bu işten anlamaz. Hadi beni de mahkemeye versinler.

Öte yandan bir vatandaş Davutoğlu konuşma yaparken, 'sizin kimlerle beraber olduğunuzu biliyoruz. Terör örgütü ile berabersiniz' diyerek protestoda bulundu. Davutoğlu ise, 'biz millet ile beraberiz' diyerek cevap verirken partililer ve emniyet güçleri vatandaşa müdahale ederek alandan uzaklaştırdı. Haber-Muharrem DEĞİRMEN / 3. GÖZ HRA