Gelecek Partisi Çanakkale İl Yönetimi ve Merkez İlçe yönetiminden oluşan bir heyet, Esenler Mahallesinde bulunan Kahvehane ve İş yerlerine ziyarette bulunarak, Gelecek Partisinin vaatlerini anlattılar. Gelecek Partisi Çanakkale İl Başkanı Vahap Özsüer yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Teşkilatımızla Yarın seçim varmış gibi aylardır sahadayız. Özellikle seçilmiş son Başbakan ,Genel Başkanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'na duyulan ilgi bizleri ziyrdesi ile memnun ediyor.

Saha çalışmalarımız ve ziyaretlerimiz sırasında üye çalışmalarımızda eş zamanlı devam ediyor. Vatandaşlarımızın partimize teveccühleri sonrası kendi rızaları ile üyelik işlemlerinin ardından gelen mesaj ve ıslak imzalı üyelik formlarının alınmasını önemsiyorlar. Buda iktidar partisine hayali üye yapmadan da siyaset yapılabildiğinin bir örneği oluyor. 11.5 milyon üye ile en çok üye sayısına sahibiz diye reklam yapanlar haberleri olmadan partiye üye yapılan özellikle yaşlı vatandaşlarımızın kul haklarına girmektedirler. Saha ziyaretlerimizde aldığımız en büyük not artık vatandaşlarımız bir değişim istiyor. Bu değişimin ise Altı Siyasi Partinin bir araya gelmesiyle vücut bulduğu konusunda da hem fikirler. Bize sahada en çok sorulan soru ise ' Masanın Cumhurbaşkanı Adayı Kim Olacak? Asıl olan bu ülkede ben dedim oldu siyaseti yapmak yerine, güçlü bir parlamentoyla, ortak akıl ve liyakatin ön planda olduğu, siyasi ahlakın yönetim şekline entegre edildiği bir yönetim. Her şeyden önce Altılı Masanın adayı partisini değil ülkesini önde tutacak bir aday olacak. Bu yüzden Türkiye Cumhuriyetinin 13. Cumhurbaşkanı Altılı Masanın adayı olacak " ifadelerini kullandı.