Genel Başkanımız Sn Davutoğlu Kayseri'de

Kayseri İl Başkanlığı'mızın açılışını yapmak ve bir dizi ziyaret gerçekleştirmek üzere 8-9 Ekim tarihlerinde Kayseri'mize gelen Seçilmiş Son Başbakanımız ve Genel Başkanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Kayserililere "başları Erciyes Dağı gibi dimdik, yürekleri Seyyid Burhaneddin Hazretleri gibi derin, girişimin öncüsü hemşehrilerim" diye seslendi.

Tarihi Kapalı Çarşı esnafının ve karşılaştığı çiftçilerin ekonomik sıkıntılarını dinleyen Davutoğlu “Kayseri’de feryatlar var ise Türkiye’nin her yerinde feryatlar var demektir. Çünkü Kayserili hemşehrilerim şikayet etmeyen, ekmeğini taştan çıkaran en zor şartlarda bile ayakta kalabilen yiğit insanlarımızdır" dedi.

Cumhuriyet Meydanında kendisine "“Sen yol arkadaşına ihanet ettin” diyen Fakir ve Muhtaçlara Yardım Derneği Kayseri Şube Başkanı Burhan Karamustafa’ya cevap veren Davutoğlu "İhanet deme! Ben değil, onlar bu millete ihanet etti. Ben bu milletin hukukunu korumak için çıktım. Çalıştık alnımızın akıyla. Hiçbir şeye ihanet etmedim. Milletin hukukunu yok ettiler. Lükse girdiler, kibre girdiler, yolsuzluğa girdiler. Damadın ne işi var Bakanlıkta? Bakan kendi şirketinden Bakanlığa mal satmadı mı? Bu mu Hz. Ömer'in adaleti? Bu adamlar doğru mu yaptılar? Benden sonra memleketin hali ne oldu? ‘Ben yolsuzluk yapmayın’ dedim, ‘gelin şu yakınları zengin etmeyin’ dedim. Yalvardım, Cumhurbaşkanına. Ahlak için siyaset yapın dedim." diye seslendi.

8 Ekim Cuma günü Sivil Toplum Temsilcileri ile buluşan Genel Başkanımız Sn Davutoğlu, "Milletten çok kendi yakınlarını, kendi damatlarını gözettiler. İşte damat bakan bir gece yarısı kayboldu gitti. Sene-i devriyesine yaklaşıyoruz. Aslında 8 Kasım’da bir damat arama sene-i devriyesi yapmamız lazım. Bir yıldır ortada yok. ‘Nerede’ diye bir kampanya başlatmak lazım. Çünkü meraklandık gerçekten" diyerek Hazine ve Maliye Eski Bakanı Berat Albayrak'ın bir yıl önce bir sosyal medya paylaşımı ile istifa etmesini hatırlattı. Sivil Toplum Temsilcileri toplantısına katılan KHK ve EYT mağdurları ile de görüşen Davutoğlu, bu iktidarın sebep olduğu mağduriyetleri gidermek için çözüm önerileri hazırladıklarını belirtti.

Kayserili esnaflarımızı ziyaret eden, dertlerini dinleyen ve çözüm önerilerimizi paylaşan Sn. Davutoğlu, "Biz Anadolu’nun bağrından çıktık, Anadolu’nun bağrından tekrar yola düştük. Mevkileri, makamları Allah yeniden nasip eder. Allah bize bu milletin gönlünden düşmeyi nasip etmesin. Bunlar milletin gönlünden düştü. Ben bunları yalnız bırakmadım. Yalnız bırakmadığım için, arkamda sermaye gücü olmadan, arkamda devlet gücü olmadan, arkamda trol çeteleri olmadan, arkamda herhangi bir makam, mevki olmadan sadece yiğit, cesur Gelecek Partisi kadroları ile meydanlardayım, sokaklardayım, şehirlerdeyim, Anadolu’nun bağrında yollardayım" diye seslendi.

Vatandaşın artık iktidar yorgunu haline geldiğini belirten Sn Davutoğlu, "Çitçilerimiz artan gübre, yem, mazot fiyatlarından, esnafımız ödeyemediği kredi borçlarından, gençlerimiz bulamadığı yurtlardan, işçilerimiz geçinememekten, emeklilerimiz çok düşük açlık düzeyinde kalan maaşlarından şikayetçi. Dolasıyla bir dokun bin ah işit şeklinde bir psikoloji hâkim toplumda" dedi. Kayserili vatandaşlarımızdan aldığı temel mesajın bu olduğunu belirten Davutoğlu ikinci mesajın da "gelin ve artık bu durumu düzeltin" mesajı olduğunu vurguladı. Genel Başkanımız Sn Davutoğlu, Türkiye’nin tekrar istikrara kavuşması, huzur bulması, adaletine güven duyulması, ekonomik olarak da halkın önünü görebilmesi için vatandaşın Gelecek kadrolarından büyük bir beklenti içinde olduğunu belirtti.

Cumhuriyet Meydanında karşılaştığı bir vatandaş hayat pahalılığından yakındıktan sonra, “Başımıza bir şey gelir mi?” diye sorunca; Davutoğlu vatandaşa kendi cep telefonu numarasını vererek “Herhangi bir şey olursa doğrudan beni ara" dedi. 

9 Ekim tarihinde Kayseri İl Başkanlığımızın açılışını da yapan  Genel Başkanımız Sn Davutoğlu, buradan Kayseri Cem Evi’ni ziyaret etti ve "Ben bir akademisyen olarak sınıfta oğlumu, kızımı görmem, sadece öğrenci görürüm. Bir devlet adamı ve bir siyasetçi olarak baktığımda da hiç bir ayrımcılık yapmadan sadece ama sadece eşit vatandaşlar görürüm." diyerek eşit vatandaşlık vurgusu yaptı.

Talas'ta pazar yerini ziyaret eden Basbakanımız Sn Ahmet Davutoğlu, pazar tezgahının başına geçerek Partililerimize ve vatandaşlara satış yaptı.

Gençlik Kolları Başkanlığımızın düzenlediği toplantıda bir araya geldiği gençlere "Makamlar gelir geçer; gücü, zenginliği kaybedebilirsiniz, sonra tekrar kazanırsınız; ama sakın vicdanınızı kaybetmeyin" diye seslenen Davutoğlu, gençlerin ülke gündemine ilişkin sorularını da yanıtladı.