Kayseri MV. Sn Çetin ARIK ve CHP İl Başkanlığından Ziyaret

Kayseri Milletvekili Dr. Çetin ARIK, CHP İl Başkanı Ümit ÖZER ve İl Yönetimi, İl Başkanımız Av. Zülküf ARSLAN'ı makamında ziyaret etti. Milletvekili Sn ARIK ve beraberindeki heyetin Partimize ve İl Başkanımız ARSLAN’a hayırlı olsun dileklerini ilettiği ziyaretin ana gündemi ise şehrimizde ve ülkemizde artan yolsuzluk ve haksızlıklar ile bunların sebep olduğu yoksulluk idi.

Faturaları İhaleye Çıkmamak İçin 55 Bin TL Sınırında Bırakmışlar

Milletvekili ARIK: Tomarza’da belediye meclis üyesinin sahibi olduğu bir şirkete 2017 yılı içerisinde 4 Milyon Lira aktarılmış. Ama faturaların hiçbirisi 55 bin TL'yi geçmemiş, çünkü geçse açık ihaleye çıkacak. Faturaların hepsi standart, 40-50 bin liralık faturalar. Kesilen malzemelerin hepsi aynı; briket, kiremit, iç cephe boyası, dış cephe boyası. Belediye Başkanı’nın yaptığı açıklama da "Camiye fatura kestim." şeklinde. Camiye kesmediği faturayı cami diye göstererek milletin dini ve milli duygularını da kullanıyor.

İktidar Yolsuzluk Haksızlık Yapmaktan Korkmuyor

Nazik ziyaretleri için Milletvekili Dr. Çetin ARIK ve CHP İl Başkanı Ümit ÖZER'e teşekkürlerini ileten İl Başkanımız ARSLAN, “Aziz şehrimiz Kayserimizdeki yolsuzluklar, zirve yapmıştır, Meclis gündemine taşınmıştır. Koalisyon iktidarının belediyeler üzerinden yaptığı yolsuzlukların artık zirve haline şahit oluyoruz. Bu iktidar artık yolsuzluklarını, haksızlıklarını gizleme ihtiyacı bile hissetmiyor. Bu iktidar milletin alın terini çarçur etmekten çekinmedi, hukuk devletini yok etmekten korkmadı. Bu iktidar, kendisinden hesap sorulamayacağını zannediyor. İktidar ve ortaklarının tüm baskı ve tehditlerine rağmen biz de onların oluşturduğu bu korku ikliminden korkmuyoruz. Onlar yolsuzluk ve haksızlık yapmaktan korkmuyorken; bizler özgürlük, adalet, ahlak, şeffaflık, refah ve ekmek istemekten neden korkalım? Huzurlu bir Türkiye’yi, hukuk devletinin olduğu bir Türkiye’yi, akraba kayırmacılığın olmadığı bir Türkiye’yi, Müreffeh bir Türkiye’yi inşa ve ihya edeceğiz.” dedi.