Milletimiz için BURDAYIZ; Türkiye için HAZIRIZ

Partimizin Ankara’da gerçekleştirilen 1. Olağan Kongresine katılan İl Başkanımız Av. Zülküf ARSLAN, basın mensuplarına Kongre sürecini ve hissettiklerini değerlendirdi.

Yeni bir ufka yeni bir Geleceğe yürüme iradesi ile yola çıktığımız 12 Aralık 2019 tarihinden bu tarafa gayret ve samimiyetle çaba gösterdik. İktidarın bütün baskılarına ve pandemi sürecinin de getirdiği tüm olumsuzluklara rağmen daha bir yılımızı doldurmadan 72 ilde teşkilatımızı kurduk. 44 ilde kongrelerimizi ve nihayet Büyük Kongremizi de yaparak muhtemel bir erken genel seçime girme hakkı elde ettik.

Gelecek Partisi ve Kayseri İl Teşkilatı olarak Kayserimize ve milletimize yarınlar için umut vermek için kongreye katıldıklarını belirten ARSLAN “Bizim derdimiz belli, mesajımız açık ve nettir: Milletimizin yüzü gülsün, Ülkemize adalet, güven, refah ve huzur gelsin, esnafımızın kazancı bereketlensin, çalışanlarımızın emeği değerlensin, gençlerimiz geleceklerinden endişe duymasınlar.

"Biz Gelecek Partisi olarak şehrimizi, ülkemizi tabulardan, korkulardan, yasaklardan, yoksulluktan, yolsuzluktan ve yalandan kurtarmak için yola çıktık. Ve yola çıkarken de İstiklal marşımızdan da feyz alarak, milletimize “Korkma” diye seslenmiştik. Herkes sinse de, bir kenara çekilse de, herkes sussa da, herkesi sustursalar da biz susmayacağız milletimizin hakkını savunacağız, haksızlıkları hukuksuzlukları haykıracağız. Türkiye’nin bu liyakatsiz ve ciddiyetsiz iktidar elinde yolsuzluğa, yoksulluğa ve yasaklara gömülmesine, milletimizin yalanlarla kandırılmasına müsaade etmeyeceğiz.

Türkiye’nin hemen her ilinde teşkilatlanmış, Büyük Kongresini de yapmış bir siyasi parti olarak artık daha gür bir sesle esnafımıza, çiftçimize, işçimize, gençlerimize, kadınlarımıza, yaşlılarımıza “Korkma” diye sesleniyoruz. Milletimize “bu liyakatsiz, ciddiyetsiz bu koalisyon iktidardan korkmayın” diyoruz. Çünkü 28 Şubat ve eski Türkiye artıklarını yoldaş edinen bu iktidar, milletimizin alın terini çarçur etmekten, gelirini ve alım gücünü heba etmekten, hukuk devletini yok etmekten, paramızı pul etmekten, ifade hürriyeti ve insan haklarına saldırmaktan korkmadılar.. Onlar, milletin vergilerini kamu kaynaklarını malum 3-5 şirkete peşkeş çekmekten korkmadılar. Gelecek Partisi ve Kayseri İl Teşkilatı olarak biz de bu iktidarın oluşturduğu bu korku iklimine boyun eğmedik, hiç bir baskı ve tehditten korkmadık, korkmayacağız. Kongre’de yaptığı konuşmada Kayserimize özel olarak selamlarını ileten Genel Bakanımız ve seçilmiş son Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu ve 1. Olağan Kongremizdeki coşkulu ortam, bize şehrimiz ve milletimizin için daha fazla gayret etme cesareti ve gücü vermiştir.