Gelecek Sakarya Başkanlık Kurulu Toplantısını Davutoğlu Başkanlığında Yaptı

Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanlığı Başkanlık kurulu toplantısını İstanbul İl Başkanlığında gerçekleştirdi.

Gelecek Partisi Sakarya il Başkanlığı Başkanlık kurulu toplantısına Prf.Dr. Ahmet Davutoğlu Başkanlığında, Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Selim Temurci, Kurucular Kurulu Üyesi Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı Sevda Yılmaz, Sakarya İl Başkanı Fatih Sevindik ve yönetimine Karasu ilçe Başkanı Salim Direk, Arifiye ilçe Başkanı Metin Demirkol eşlik etti.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Prf. Dr. Ahmet Davutoğlu Gelecek vizyonu ve 6’lı masanın genel bir değerlendirmesini yaptığı toplantı yaklaşık 1.5 saat sürdü. Teşkilat çalışmaları ve mevcut gelişmeler üzerine değerlendirmelerde bulunan Gelecek Partisi Teşkilatlaşma Başkanı Selim Temurci’nin ardından Sakarya Koordinatörü olarak atanan Kurucular Kurulu Üyesi Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı Sevda Yılmaz Sakarya İl Başkanlık kuruluyla ilk toplantısını gerçekleştirdiğini, saha gözlemlerine dayanan görüş ve yaklaşımlarını başkanlık kuruluyla paylaştı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirilen toplantıda Sakarya İl Başkanı Fatih Sevindik, teşkilat yapılanması yanısıra saha çalışmaları kapsamında ilçeleri ve beldeleri karış karış gezdiklerini istek ve beklentileri not aldıklarını belirterek Sakarya’lı hemşehrilerinin taleplerini aktardı. Sakarya’nın genel sorunlarına değinen Sevindik, Sakarya’nın Türkiye gündemini oluşturan konu başlıklarını başkanlık kurulu ve ilçe başkanlarıyla masaya yatırdıklarını belirtti. Fındık taban fiyatı ve fındık üreticisinin sorunlarının da detaylı konuşulduğu toplantı başkanlık kurulu ve ilçe başkanlarının söz almasıyla bilgilendirme ve istişare kapsamı genişletildi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Prf.Dr. Ahmet Davutoğlu, BMC arazisinin durumu hakkında Karasu İlçe başkanı Salim Direk’ten bilgi aldı. Karasu Limanı’nın genel durumu hakkında da bilgi paylaşımında bulunan Başkan Direk, Karasu’ya yapılacak olası bir OSB’nin artıları ve eksilerini de dile getirdi. Bunun yanı sıra Davutoğlu, Karasu’nun bir turizm ilçesi olduğunu ve bu turistik potansiyel yapının bozulmadan yatırımların yapılması gerektiğine vurgu yaptı.

1.5 saat süren Sakarya il Başkanlık Kurulu toplantısında, gelecek güzel günler için ilk meşalenin Sakarya’da yakıldığına vurgu yapan Prf.Dr. Ahmet Davutoğlu, Sakarya’nın kazanımlarına hep birlikte sahip çıkacağız dedi.

Sakarya İl Başkanlık Kurulu toplantısı sonrası İl Başkanı Fatih Sevindik, yaptığı basın açıklamasında; “Ülkemizde özlenen işte bu tablodur. Merkezi ve yerel yönetimlerin istişare ortamını Gelecek vizyonuyla sağlayacağız. Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanlığı olarak Genel Başkanımız Prf. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun başkanlığında tek gündem maddemiz olan Sakarya için biraraya geldik. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.