Gelecek Sakarya’dan Hendek Çıkarması

Gelecek Partisi Saha çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Genel Merkez Kurucular kurulu üyesi Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı ve Sakarya Koordinatörü Sevda Yılmaz, Hendek ilçesinde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Gelecek Partisi heyetine İl Başkanı Fatih Sevindik ve İl Başkan Yardımcıları, Adapazarı ilçe Başkanı Faruk Albay, Arifiye İlçe Başkanı Metin Demirkol, Serdivan İlçe Başkanı Erol Kara, Karasu İlçe Başkanı Salim Direk, Hendek ilçe Başkanı Musa Akıcı eşlik etti.

Gelecek Partisi heyeti ziyaretlerine Muhtarlar Derneğinden başladı.

Ziyarette yaptığı açıklamada muhtarların önemli bir kamu görevini yürüttüğünü belirten Sevda Yılmaz, “Vatandaşlarımıza hizmet etmek için yoğun çaba sarf eden muhtarlarımıza kolaylıklar ve başarılar diliyorum. Muhtarlarımız devletle vatandaş arasında köprü vazifesi görmektedir. Kamu hizmetlerinin daha etkin ve verimli yürütülmesi noktasında önemli görevler üstlenen muhtarlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Dernek Başkanı Kadir Yağlı, Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı ve Sakarya Koordinatörü Sevda Yılmaz’a ve İl Başkanı Fatih Sevindik’e teşekkür ederek, dernek olarak yürütmüş oldukları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Söz alan mahalle muhtarları Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamış olduğu 52 TL taban fiyattan fındık alımı yapılmamasından ve tekelleşmeden duydukları rahatsızlığı dile getirdiler. Hamitli köyü imam sorunu, geçici görevlendirme dahil bir çok konuda talepler ve sorunlar Gelecek Partisi heyetine iletildi.

Gelecek Partisi Heyeti gün boyunca Esnaf ve vatandaşlarla sohbet ederek sorunlarını ve taleplerini dinledi. İl Başkanı Fatih Sevindik “Bugün Hendek ilçemizdeyiz. Heyetimizle Halkımızın ve esnafımızın sorunlarını dinleyerek onların yanında olduğumuzu herzaman hissettireceğiz. Ulaşamadığımız kimse kalmayacak. Sadece Sakarya’da değil 81 ilimizde yarınlara umut olup daha güzel bir gelecek inşa etmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.” dedi.

Sevindik ” 2022-2023 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte ilimize ve ilçelerimize gelen öğretmen ve öğrenci sayısında artış oldu. İnsan sermayesinin yanı sıra, istihdam ve ekonomik bir canlılık olmasını umut ediyoruz. Sakarya hepimizin, Sakarya için elimizden gelen herşeyi yapmalıyız. Gelecek Partisi olarak esnafımızın ve vatandaşımızın dertlerini sıkıntılarını dile getirmek bizim görevimiz. Bu görevi icra ediyoruz diye ikdidar sahipleri tarafından ötekeliştirilmeyi yada hedef gösterilmeyi kabul etmiyoruz. Görev ve sorumluluk bilinciyle halka hizmet etmeye yemin etmiş seçilmişlerin eleştiriye açık olması da gerekir. İzlenen ve uygulanan yanlış politikaların sıkıntılarını hepimiz çekiyoruz. Esnafın ve vatandaşın acı reçeteleri ve kemer sıkma politikalarını kaldıracak gücü yok. İktidarın da eleştiriye tahammülü yok. Eleştiri değil övgü bekliyorlar!” dedi.

Genel Merkez Kurucular kurulu üyesi Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı ve Sakarya Koordinatörü Sevda Yılmaz, İl Başkanı Fatih Sevindik ve heyeti Hendek Ziraat Odası Başkanı Hayri Duran’ı ziyaret etti. Ziyarette tarım ve hayvancılığın geleceği konuşuldu. Tarımsal üretimde girdi maliyetlerinin arttığına vurgu yapan Sevindik “Tarımsal desteklemeler yetersiz. ÇKS belgeli çiftçilere vergiden muaf mazot verilmeli. Tarımın geleceği; toplumların, dünyanın ve insanlığın geleceği demektir.” ifadelerini kullandı. Hendek Ziraat Odası Başkanı Hayri Duran ve yönetim kurulu üyeleri Sevda Yılmaz ve Fatih Sevindik’e ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Sevindik” Hep birlikte olursak ilçemiz tarım ve hayvancılık konusunda daha iyi olur. Göstermiş olduğunuz ilgi ve misafirperverliğiniz için, size ve ekibinize teşekkür ediyorum.” dedi.

Hendek ziyaretlerini tamamlayan Gelecek Partisi heyeti Hendek ilçe başkanlığında ilçe başkanları toplantısını gerçekleştirerek durum değerlendirmesi yaptı.