Gelecek Partisi Van İl Başkanlığından Vatandaşlara Aşı Çağrısı

Gelecek Partisi Van İl Başkanlığından Vatandaşlara Aşı Çağrısı

Gelecek Partisi Van İl Başkanı Abdulhekim Karabıyık, İl Başkan Yardımcıları, İlçe Başkanları, Kadın ve Gençlik kolları teşkilatı ile Van Valiliği önünde bulunan Covid-19 aşı standını ziyaret ederek, hem aşı yaptırdılar hem de vatandaşlara aşı yaptırmaları çağrısında bulundular.


Koronavirüs (Covid-19) salgınının sona ermesi için aşının büyük önem taşıdığını ifade eden Gelecek Partisi Van İl Başkanı Abdulhekim Karabıyık, Maalesef ilimiz genelinde Covid-19 salgınından dolayı her geçen gün gerek maske, mesafe ve temizlik tedbirlerinin ihmal edilmesi ve gerekse aşı olmadıkları için vaka ve can kaybı sayılarındaki artışın ciddi rakamlara ulaşması çok üzücü. Van’da Hastanelerdeki Covid-19 servislerindeki doluluk oranının yüzde doksanları bulması endişe verici bir hal almıştır. Buna rağmen halen istenilen boyutta vatandaşlarımızın duyarlılık göstermeyerek aşı yaptırmaktan kaçınıyor olmaları salgının barınmasına sebep oluyor dedi.


Özellikle Aşı olmayan vatandaşlarımızın bir an önce aşılarını yaptırmaları hususunda hem kendilerini hem de sevdiklerini üzmemeleri için mutlaka aşı olmalarının bir vatandaşlık görevi ve kul hakkı olduğunu bilmeleri hususuna dikkat çeken Başkan Karabıyık, Gelecekte sağlıklı bir toplum ve yaşam sürmek istiyorsak mutlaka aşılarımızı yaptırmalıyız ifadelerine yer verdi.


Karabıyık; Bu vesileyle, Van İl Sağlık Müdürümüze, Halk Sağlığı Teşkilatı yetkililerinin şahsında tüm emek veren sağlık çalışanlarına çalışmalarından dolayı teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz dedi.