Ak Parti İlçe GK Başkanı'nın Polislerimize Yönelik Menfur Saldırısı Hk. Açıklamamız

Huzur ve Güvenliğimizin Teminatı Polislerimize Yönelik AKP Tomarza Gençlik Kolları Başkanı’nın “Terör Saldırısı” Hk. Basın Açıklamamız

Son dönemlerde demokrasi, insan hak ve özgürlükleri ile ifade hürriyeti konularında ciddi bir çöküşün yaşandığı, bununla birlikte yolsuzlukların ve karanlık ilişkilerin ayyuka çıktığı ülkemiz, tarihinin gördüğü en baskıcı dönemlerden birinden geçmektedir. Sistem değişikliği ile her şeye tek liderin karar verdiği, tek sesliliğin ve tek düşüncenin hakim kılınmaya çalışıldığı bu dönemde iktidar mensupları baskı ve tehditlerle toplumsal yaşamın her alanını kontrol altına almaya dönük hamlelerini artırmaktadır.

84 milyon eşit Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak "Adil ve Demokrat bir Türkiye ve eksiksiz Hukuk Devleti" özlemi ile yaşarken, iktidar nimetleri ile güç zehirlenmesi yaşayan, lüks ve şatafat içinde "pudra şekeri" ile gündeme gelen ve kendilerini devlet zanneden bir avuç şımarık azınlığın ülkemizi nasıl bir "Parti Devleti" haline getirdiğine acı bir şekilde şahit olmaktayız. Şiddet ve kaosun kol gezdiği bir Türkiye arzulayan karanlık odaklar listeler yayınlayarak muhalif gördükleri siyasetçileri, gazetecileri, sanatçıları hedef almaya, sosyal medyada linç kampanyaları düzenlemeye devam ederken iktidar ve ortakları da bu kutuplaştırıcı ve baskı ikliminden medet ummaktadır.

Haksızlık ve hukuksuzlukları dile getiren siyasetçi ve basın mensuplarını hedef alan, baskı, tehdit ve saldırılarla toplumu sindirmeye çalışan iktidar mensuplarının son hedefi ne yazık ki güvenlik görevlilerimiz olmuştur. Ne acı ki Ak Parti mensuplarının güç sarhoşluğu ve hoyratlığından bütün bir toplumla birlikte kamu görevlilerimiz ile birlikte güvenliğimizin ve huzurumuzun teminatı emniyet teşkilatımız da nasibini almıştır. AKP Tomarza Gençlik Kolları Başkanı tarafından Tomarza Polis Karakoluna yapılan hain ve alçak saldırı, polislerimize gözdağı vermenin ötesinde ülkemizi ve demokrasimizi hedef alan apaçık bir terör saldırısıdır

Karakol basıp polis memurumuza saldıran AKP Tomarza Gençlik Kolları Başkanı, hiç şüphesiz ki bu cesareti; görevini yapan polis memurlarına hakaret eden ve görevden aldıran milletvekili büyüklerinden ve iktidarın oluşturduğu baskı ve korku ikliminden almaktadır. Gelecek Partisi Kayseri İl Başkanı ve bir siyasetçi olarak bu menfur saldırısı şiddetle kınıyor, bir hukukçu olarak da saldırganların en ağır şekilde cezalandırılması için sürecin takipçisi olacağımı da belirtiyorum.

Hukuk devletinde özgürlüklerin ve kamu güvenliğinin sağlanması iktidarın sorumluluğundadır. Ancak demokratik hukuk devletinde anayasal güvence altında olan temel insan haklarımızı ve özgürlüklerimizi hedef almaktan çekinmeyen iktidar mensupları gördük ki soluduğumuz hava kadar elzem olan güvenliğimizin ve huzurumuzun teminatı emniyet güçlerimize saldırmakta da beis görmemektedir. Daha acısı da Genel Başkan Yardımcımız Sn Selçuk Özdağ'a saldıran karanlık odakları "hareketimizin delileri" olarak tanımlayan koalisyon ortağının izinden giden İçişleri Bakanı da sorumluluğu altındaki saldırıya uğrayan polis memurlarının hakkını korumak yerine yine suçluları koruma içgüdüsü göstermiş; saldırıyı gerçekleştiren failin "Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı” olduğu gerçeğini gizleme gayretine girmiştir.

İnsan hak ve özgürlüklerini önemseyen, Demokrasiyi önceleyen toplumun her kesimi, örnek bir dayanışma göstererek bu alçak saldırıyı kınamış, fail ve azmettirenlerden hukuk önünde hesap sorulması yönünde ortak bir tavır sergilemiştir. Başta Sayın Cumhurbaşkanı ve Sayın Bahçeli olmak üzere iktidar ortaklarından da şehrimizdeki bu menfur saldırıyı kınamaya yönelik bu dayanışmaya ortak olmalarını beklerdik. 

Özgürlük ve güvenlik iklimini tehdit eden, korku iklimini beslemeye yönelik endişe ve utanç verici bu tutum ve davranışların toplumsal huzura faydası olamayacağı gibi, demokrasi tarihimize kara birer leke olarak geçeceği de muhakkaktır. Gelecek Partisi Kayseri İl Başkanı olarak, Teşkilatlarımız ile birlikte ne pahasına olursa olsun el ele vererek bu acı ve karanlık günleri birlikte aşacağımızı beyan ediyoruz.

Özgürlüğümüzün teminatı olan Demokrasimizi, güvenliğimizin ve huzurumuzun teminatı olan emniyet personelimizi hedef alan, aziz milletimizi nefes alamaz hale getirmek isteyen karanlık odaklara karşı birlikte mücadele edeceğiz. Ya ellerimizi taşın altına koyup bu korku iklimini birlikte aşacağız, ya da millet olarak hepimiz bu taşın altında kalacağız. Demokrasi ikliminin zehirlenmesine de kamu düzeninin sarılmasına da milletimizin desteği ile Gelecek Partisi Kadroları olarak asla izin vermeyeceğiz. Millet olarak, bütün bir toplum olarak her şeye rağmen demokrasi ve insan haklarını, özgürlük ve güvenlik iklimini ülkemizde inşa ve ihya edeceğiz.

TÜRKİYE KARANLIĞA GÖMÜLMEYECEK

DEMOKRASİ VE HUKUK KAZANACAK

Av. Zülküf ARSLAN

Gelecek Partisi 

Kayseri İl Başkanı