8. İL BAŞKANLARI TOPLANTIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK
27.12.2020

8. İL BAŞKANLARI TOPLANTIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK

TEŞKİLATLARIMIZ ERKEN SEÇİME HAZIR

Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımız tarafından organize edilen 8. İl Başkanları Toplantımız Genel Balkanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun katılımlarıyla gerçekleştirildi. Toplantıya Genel Başkan Yardımcılarımız, Komisyon Üyelerimiz katıldı.

NEREDE KALDI HALKA DÖNÜP AYET-HADİS OKUMALAR !!

Genel Başkanımız yaptığı konuşmada “Faiz üzerinden yapılan din istismarına karşı hepinizi vazifeye çağırıyorum, 2016’da hükümeti bıraktığımızda Türkiye’nin toplam faiz harcaması 50 milyar TL civarındaydı. Bu sene 2021 bütçesinde faiz harcamaları 180 milyar TL. Peki nerede kaldı halka dönüp ayet hadis okumalar? Nerede kaldı faiz lobisi, dış mihraklar diyerek dikkatleri dışarıya çekti. Geçtiğimiz aylarda görevi bırakan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ı da isim vermeden eleştiren Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, “Demek ki dış mihrakın hası Cumhurbaşkanının en yakınındaymış, kabinesindeymiş, evindeymiş ama Cumhurbaşkanı bunu fark etmemiş” ifadelerini kullandı.

“Bu faiz artışından kim memnun? Bankalarda 1 milyon TL’nin üzerinde mevduatı olanlar. Yani Türkiye’nin binde 3’ü. Kim memnun bu artışlardan? Türkiye’ye kalıcı yatırım için değil spekülatif olarak kısa dönemli girecek olan faiz spekülatörleri memnun. Peki bunun bedelini kim ödeyecek? Yüzde 25’e çıkan kredi faizleri altında inim inim inleyen sanayici, KOBİ’ler bunun bedelini ödeyecek. Yüzde 10’larde tüketici faizi alıp da tüketime yönlendirilen sıradan vatandaş bunun bedelini ödeyecek.” 

"PERİNÇEK'İN OLDUĞU KOALİSYON KAZANIMLARI KAYBETME KORKUSUNA CEVAP OLUR MU?" 

Genel Başkanımız konuşmasını şöyle sürdürdü; “O dönemde devrim kanunlarını uygulayacağız diye nice yasakları millete empoze etmek için darbe çığırtkanlığı yapan Perinçek'in olduğu bir koalisyon milletimizin kazanımları kaybetme korkusuna cevap teşkil edebilir mi? Şehir Üniversitesi'nin kapatılmasından daha vahim bir suç işlendi. Üniversitenin arşivi kapatıldı. Hani Cumhurbaşkanı sık sık söylüyor ya 'Kültür ve eğitimde başarılı olamazsanız başarılı olamazsınız' diye. Kitap düşmanı, arşiv düşmanından kültür adamı çıkmaz.” 

"ÇIPLAK ARAMA İDDİALARI 90'LARDA OLSAYDI CUMHURBAŞKANI SESSİZ KALIR MIYDI?" 

“Şimdi çıplak arama iddiaları var. Allah aşkına bu iddialar 90'lı yıllarda olsaydı Sayın Cumhurbaşkanı böyle sessiz kalır mıydı? 28 Şubat'ta olsaydı böyle sessiz kalır mıydı? Cumhurbaşkanı geçenlerde bir fırına giriyor. 'Ben de ekmek alıyorum' demek için herhalde. Onun ekmek kaygısı olmadığını biliyoruz. Allah kimseye ekmek kaygısı vermesin ama çektirdiği resmin arkasında askıda ekmek tabelası görünüyor. Hakikat önünüze her gün çıkar.” 

Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Dr. Selim Temurci, İl Başkanlarımıza Türkiye geneli yapılan teşkilat çalışmalarına ve önümüzdeki süreçte izlenecek yol haritasına yönelik detaylı bir sunum yaptı. Daha sonra konuşmasına şöyle devam eden Sayın Temurci, “70 İl Başkanımız atandı, 45 ilimizde il kongremizi gerçekleştirdik. 422 ilçe başkanımızın atandı ve hızlı bir şekilde teşkilatlanma çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzdeki süreçte köy yapılanmalarına kadar teşkilatlanmamızı adım adım tamamlayacağız ve toplumun kılcal damarlarına kadar uzanacak yani sandığa kadar uzanacak bir teşkilatlanma modelini oluşturacağız. Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlıklarımız da yapılanmasını birçok ilde tamamladı ve bundan sonraki süreçte tüm teşkilatlarımızın performanslarını yakından takip edeceğiz” dedi. 

Teşkilat Başkanımız Dr. Selim Temurci, haftalık yapılacak toplantıların, il başkanlıklarımızın genel merkez ile olan koordinasyonu ve bölge-il koordinatörleri ile uyumun önemine değindi. Teşkilat iç yönetmeliğinin kısa zamanda hazır olacağı ve tüm başlıkların burada yer alacağını iletti.  

Teşkilat içi eğitim konusunda da hazırlıklar yapıldığını söyleyen Temurci, Tüzük, teşkilat iç yönetmeliği, parti programı ve güncel siyaset takibi başlıkları çerçevesinde gerekli çalışmaların tamamlanacağını iletti. Tüm teşkilatlarımızın erken yapılabilecek bir seçime hazır olduğunu ve yarın bir seçim olacakmış gibi çalışıldığını söyleyerek İl Başkanlarımızdan gelen sorular cevaplandırılarak toplantı sonlandırıldı.  

GENEL MERKEZ TEŞKİLAT BAŞKANLIĞI