Cumhuriyetimizin yüzüncü yılına ulaşmak üzere olduğumuz bu zaman diliminde, ülkemizin sorunlarının çözümü güçlü bir gelecek tasavvuruyla mümkündür.

Bugün Türkiye’nin sorunlarına çözüm üretemeyen siyasal yaklaşımların ortak özelliği, 20. yüzyılın travmalarının ürettiği, miadını doldurmuş, geçmişe ait yapılar olmalarıdır. Gün geçmişe takılıp kalma günü değil geleceğe ve ufka yürüme günüdür.

Milletimiz toplumsal farklılıklarımızı ve kırılganlıklarımızı kendisine siyasi sermaye yapanların geleceği inşa edemeyeceğini görmektedir.

Milletimiz korkularla ve tabularla siyaset yapanların ülkemizi yarınlara taşıyamayacaklarını bilmektedir.

Şimdi ‘yeni şeyler söyleme’ zamanıdır.

Yeni şeyleri ancak geçmişten ilham alarak geleceği inşa edecek olanlar söyleyebilirler.

Yeni şeyleri ancak korkulardan ve tabulardan kurtulmuş olanlar söyleyebilirler.

Yeni şeyleri ancak bugüne inançları ve yarına umutları olanlar söyleyebilirler.

Partimiz temel hak ve özgürlüklerin korunduğu, ayırımcılıkların son bulduğu, adil ve müreffeh bir Türkiye vizyonu ile yola çıkmaktadır.

Türkiye’nin çözülemeyecek hiçbir sorunu yoktur.

Demokrat zihniyet, ortak akıl ve toplumsal uzlaşma temelinde, kuşatıcı bir siyasi vizyon, yetkin bir kadro ve rasyonel bir yönetim anlayışıyla sorunlarımızın tamamını çözüme kavuşturmak mümkündür.

Önemli olan bundan tam yüz yıl önce Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının en zor şartlarda yaktığı İstiklal meşalesini günümüze taşıyan bir bilinçle geleceğe omuz omuza yürüme ve muasır medeniyet seviyesini aşma iradesi gösterebilmemizdir.

GELECEK PARTİSİ, Türkiye’yi taşıyacak özgürlükçü, demokrat, evrensel ve kadim değerlerimizden güç alan bir siyasal vizyonu sahiplenecektir.