Davutoğlu'ndan ikinci tur çağrısı: 28 Mayıs'a kadar gece gündüz çalışacağız
18.05.2023

Davutoğlu'ndan ikinci tur çağrısı: 28 Mayıs'a kadar gece gündüz çalışacağız

Gelecek Partisi Lideri Ahmet Davutoğlu, Ankara'da Gelecek Partisi'nin genel merkezinde teşkilatları ile buluştu. 28 Mayıs seçimlerine hazırlık ve istişare toplantısında konuşan Davutoğlu, AK Parti ve MHP'nin servetlerinin araştırılmasını istedi. "Biz bütün partilerle son derece ilkeli bir anlaşma yaptık. Siz iyi bilirsiniz hortumlamayı. Biz hortumculuk falan bilmeyiz" şeklinde konuştu

Davutoğlu'nun konuşmalarından öne çıkanlar şu şekilde:

3 buçuk yıl önce Anadolu toprağına diktiğimiz çınar fidanını büyütmek için gece gündüz çalışan ter döken yüreği ile katkıda bulunan herkese teşekkür ederim. 14 Mayıs seçimlerini geride bıraktık. 28 Mayıs seçimlerine gidiyoruz.Bu tarihleri iyi okumak gerekiyor. Toplum var olan cumhurbaşkanına hayır demiştir. Milletimiz tekrar seçimlere, sandığa gidecek. 14 Mayıs gecesi iktidar erken bir zafer sarhoşluğuna girdi. Toplum iktidar partisinin oy kaybı ile 'ülkeyi kötüye götürüyorsunuz' demiştir. Milli iradenin üstünde bir irade kabul etmeyiz. Halk bir mesaj verdi. Bizimde milletimizden beklentimiz, bir kez daha düşünmesidir. Bu sadece bir seçim değil. Peki 28 Mayıs'ta yaşayacağımız sadece bir oy kullanılmayacak. Artık sadece iki tercih var. Milletimiz bu tercihi kullanırken, iki kişi arasında tercih yapmayacak.

Ya değişim diyecek ya da statükoya devam diyecek.

son bulmalı. Dinimizi istismar etmek için açık yalan söyleyenlere kimse taviz vermesin. Bu soytarıların liyakar düzeni son bulacak. Dini kazanımlar diyerek dinimizi siyasete alet edenlere karşı kararlıyız. Biz gidersek savunma sanayi şöyle olur diyorlar. 2015'te roketsan kapatılıyordu.

Anadolu'da kaygı var. Milleti sosyal yardımlara muhtaç ettiler. İktidar olduğumuzda bize uyku haramdır. Diyecekler ki TBMM'de çoğunluk bizde. Kaos çıkar diyorlar. Demek istedikleri şu: biz şimdiye kadar yargı düzenini yok saydık.

Gelecek Partisi'nden korkan iki kesim var; biri Çankaya'da oturuyor. Siz iyi bilirsiniz hortumlamayı. Biz hortumculuk falan bilmeyiz. Biz bütün partilerle son derece ilkeli bir anlaşma yaptık. AK Parti ve MHP'nin servetleri araştırılsın. Kim hortumcu görülsün, araştırılsın.

Ne oy hesabından bahsediyorsunuz siz, katkımızı nerede göreceksiniz biliyor musunuz? Altılı Masa'nın karşı karşıya kaldığı her durumda o masayı nasıl koruyoruz, katkımızı göreceksiniz.

İzmir'de, Maltepe'de, Samsun'da aynı çoşkuyla bizi alkışladı. Biz yürekle konuşuruz. Toplumun iki kanadından da konuşuruz biz. Bazı medya organları objektif davransın. Biz asla prim vermeyiz, asla geri adım atmayız. Kılıçdaroğlu'nun seçilmesi için gece gündüz çalışacağız. Siz de bunu göreceksiniz, bütün teşkilatlarımıza teşekkür ederim. Millet İttifakı'nın ortak çabasının parçasıyız. Kimseye tepeden bakmadık, bizi küçük göstermeye çalışanlara da sessiz kalmayız. Görecekler. Mecliste çok kuvvetli bir siyasi ekiple, adalet, şeffaflık, liyakat konusunda öyle bir ses çıkaracaklar ki o meclisi göreceksiniz.

28 Mayıs'a kadar gece gündüz çalışacağız. Algı operasyonlarına karşı kararlılıkla çalışıyoruz. Her bir milletvekilimiz bütün Türkiye'nin vekilleridir. Verdikleri mücadele ele önümüzdeki dönemde önemli bir ses olacaklar. En nitelikli kadrolar Gelecek Partisi'nde. Kimsenin dediklerine kulak asmayın. Altı lider ve iki büyükşehir belediye başkanı olarak iyi bir iş bölümü yapacağız. 28 Mayıs bir eşiktir, hiçbir şey o eşiği geçmedikçe kesin bir nihayete ulaştık sayılmaz. Hep beraber yeni bir ufuka yelken açacağız. Yeni baharın müjdesini vermek en büyük isteğimizdir. Yeni bir demokrasi şöleni bize nasip olur...