Özdağ'dan Hulusi Akar'a sert tepki: Vatandaşımızı gençlerimize mi kırdıracaksınız?
18.04.2023

Özdağ'dan Hulusi Akar'a sert tepki: Vatandaşımızı gençlerimize mi kırdıracaksınız?

Parti tanıtım programında salondan gelen "Vur de vuralım, öl de ölelim" sloganlarına "Onun da zamanı gelecek" diye cevap veren Ak Parti Kayseri Milletvekili adayı Hulusi Akar'a "Bu ülkenin vatandaşlarını bu ülkenin gençleriyle mi tehdit ediyorsunuz?" diye soran Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, "Bu topraklara sevgi tohumları ekmeye geliyoruz” dedi.
Ak Parti'den Kayseri Milletvekili adayı gösterilen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, partisinin aday tanıtım toplantısında askerî operasyonlardan bahsederken, salondan "Vur de vuralım, öl de ölelim" sloganları yükseldi. AKP'lilerin bu çağrısına "Onun da zamanı gelecek, bekleyin" diye yanıt veren Akar'a tepkiler sert oldu.
Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Akar'ın bu söylemine sosyal medya hesabından sert tepki gösterdi.
Özdağ, yayınladığı video ile verdiği tepki dolu cevapta, "Eski asker (!) yeni politikacı Hulusi efendi, “vur de vuralım öl de ölelim” diyen gençlere yumruğunu sıkarak “o gün de gelecek” diyor. O gün hangi gün, kimi kime kırdıracaksın? Bu ülkenin vatandaşlarını bu ülkenin gençleriyle mi tehdit ediyorsun, Sen ne söylüyorsun efendi(!)" ifadelerini kullandı.
Akar'a "Bu ülkenin vatandaşlarını mı tehdit ediyorsunuz?" diye soran Özdağ ayrıca şunları söyledi:
"Sizin aklınız başınızda mı? Ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu? Ne söylediğinizin farkında mısınız? Demokrasilerde zor kullanma hakkı sadece devlete aittir. Askerine, polisine güvenlikçisine aittir. O hakkı da anayasa ve evrensel hukuk kuralları çevresinde sürdürür. Siz zor kullanma hakkını gençlerle mi yapacaksınız? Ne demek vur de vuralım, öl de ölelim? Devlet adamları vatandaşlarını vurmaya değil, sevmeye teşvik eder."
Hulusi Akar'a, gençlere Ahmet Yesevi, Hacı Bektaş-i Veli, Mevlana ve Yunus Emre'yi öğretmelerini tavsiye eden Özdağ, “Merak etmeyin 27 gün sonra bu topraklara sevgi tohumları ekmeye geliyoruz” ifadelerini kullandı.