Özgeçmiş

1978 yılında Konya’nın, Altınekin ilçesinin Mennek köyünde doğdu. 1990 yılında ilkokuldan, 1994 tarihinde burslu olarak girdiği Özel Elmas Kolejinden 97 yılında derece ile mezun olduktan sonra, 1999-2004 arasında Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinden mezun oldu.

2005-2006 tarihleri arasında Konya Çimento Fabrikasında Sistem Mühendisi olarak çalıştı. 2006-2007 tarihleri arasında Hakkari-Şemdinli-Tekeli Taburunda topçu asteğmen olarak askerlik görevini tamamladı. 

2008 yılından itibaren Ağır makine sanayi imalatları yapan kendi şirketlerinde üst düzey yöneticilik yapmaktadır. Şirket Çimento Fabrikaları, Şeker fabrikaları, Hazır beton tesisleri, Taş kırma ve eleme tesisleri için makine ve teknolojik ekipman imal etmektedir.

2010 yılında Selçuk Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Yüksek Lisans Programını tamamladı. 2015 yılında da KTO Karatay Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans Programını tamamladı.

Gençliğinden itibaren çeşitli vakıflarda gönüllü olarak çalışmış, bir çok sivil toplum örgütü, meslek odalarında görev almıştır.
KTO Konya Ticaret Odası Meclis Üyeliği, KTO Eğitim ve Sağlık Vakfı Mütevelli üyeliği, MÜSİAD Konya Şubesi Genişletilmiş Yönetim Kurulu üyeliği, MÜSİAD Konya Şubesi Makine sektöre kurulu başkanlığı görevini yürüttü ve halen üyeliği devam etmektedir.
ilk olarak İslami Değerleri Tanıtma Vakfı ile cemiyet işlerinde çalışmaya başlayan Tekdere, Milli Gençlik Vakfın, Türk Kızılay Vakfı ve üniversite yıllarında Ak Parti gençlik kolları Kurucuları ile birlikte gönüllü olarak çalışmaya devam etti.

İlk siyasi hamlesini 2014 mahalli seçimlerinde Ak Parti Selçuklu belediyesi başkanlığı için aday adayı olarak yaptı. 2016 yılı mayıs ayında Ahmet Davutoğlu hocamızın Ak Parti ile yolları ayırması ile birlikte Hocamız ile gönül birlikteliği başlamış Ak parti ile vedalaşmıştır.

2019 yılı mart aylarından başlayan hareketlilik ile birlikte Partimiz kurulmadan önce bir çok mecrada ve özellikle sosyal medyada aktif çalışmış, Konya Dostları Platformu’nu ve ardından Türkiye Dostları Platformunu kurarak sosyal medyada ve bir çok ilde dostlar platformlarının kurulmasına vesile olmuştur.

12.12.2019 yılında “GELECEK PARTİSİ”nin kurulmasıyla siyasete hemşehrisi Genel Başkanımız Sn. Prof. Dr Ahmet Davutoğlu ile birlikte yürümeye karar vermiş olup halen Gelecek Partisi Genel Merkez Yerel Yönetimler ve Şehircilik Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

İyi derecede İngilizce bilen Tekdere Evli ve 2 çocuk babasıdır.