Özgeçmiş

ÖZGEÇMİŞ

Aslen Kayseri Yeşilhisarlı olup 2003 yılında Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde doğdu. 2014 yılına kadar Adana’da yaşadı. İlk ve orta öğretimini Adana’da tamamladı. Lise öğrenimini ise Kayseri Mustafa Eminoğlu Anadolu Lisesinde tamamlayan Sayıcı, Üniversite eğitimine Ankara Hacı Bayramı Veli Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Radyo Televizyon ve Sinema bölümüne yerleşerek başladı.

SİYASET

Lise hayatının başlaması ile 2017 yılında Ak Parti Kayseri İl Gençlik Kollarına katılarak aktif siyasete atıldı. Burada 2019 yılına kadar lise teşkilatlanmaları ve tanıtım medya birimlerinde önemli görevler almakla beraber 2018 yılında gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimlerinde önemli sorumluluklar üstlenerek seçim çalışmaları yürüttü. Bu süre içerisinde medya ve sosyal medya alanında çeşitli çalışmalarda bulundu.

Sivil Toplum alanında, Milli Türk Talebe Birliği ve Birlik Vakfı gibi önemli kuruluşların yürütmüş olduğu çeşitli faaliyetlerde etkin sorumluluklar üstlendi.

2020 yılı itibariyle Gelecek Partisine katıldı ve 2024 yılına kadar partinin Genel Merkez Gençlik Politikaları Başkanlığı bünyesinde Üniversiteler Birimi, İletişim Birimi ve Teşkilat Birimi gibi çeşitli birimlerde aktif görev aldı. 2023 yılında gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimlerinde, partisinden Kayseri ili milletvekili aday adaylığı müracaatını gerçekleştirdi. 14 Ocak 2024 tarihinde gerçekleşen Gelecek Partisi 2. Olağan Kongresinde, Partisinin Genel Merkez Parti Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi. Böylelikle hem partisinin hem de Türkiye’nin ‘en genç genel merkez parti yöneticisi’ oldu. Kongre sonrasında Genel Merkez İletişim Birimi Başkan Yardımcısı olarak atandı ve bu görevine aktif olarak devam etmektedir.

TİCARİ HAYAT

Eğitiminin ve siyasi çalışmalarının yanında 2016 yılından itibaren iş ve çalışma hayatına başladı. Profesyonel içerik üretimi alanında sürdüğü faaliyetlerini çeşitli ajanslar ve şirketler ile proje bazlı olarak devam ettirmektedir.