‘Hadi Gelin Yörükler Kahramanca Bir Marş Söyleyelim’

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selçuk Özdağ 1’inci Ankara Yörük Türkmen Çalıştayı’na partisini temsilen katılım sağladı. 

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Doç. Dr. Selçuk Özdağ, 1’inci Ankara Yörük Türkmen Çalıştayı’na katıldı. Özdağ’a yardımcıları Hakverdi Altuğ ile Mehmet Erman eşlik etti. 

Burada bir konuşma yapan Özdağ, kültürümüzün kaybolmaya yüz tuttuğuna dikkat çekerek, “Hadi gelin yörükler, Türkiye’ye kahramanca bir marş söyleyelim. Biz kültürümüzü, ninnilerimizi, türkülerimizi, şarkılarımızı, masallarımızı, destanlarımızı, kıyafetimizi, mutfağımızı kaybediyoruz. Çocuklarınıza bu mutfağı öğretin, düğün halaylarını öğretin, cenaze merasimlerini öğretin, manileri öğretin, destanları öğretin… Kaç çocuk bugün Manas, Ergenokon, Destanı’nı biliyor? Bu milletin adı Türk Milleti’dir. Almanlar da çok etnik yapılıdır, İtalyanlar da Amerika da çok etnik yapılıdır. Hiçbir İngiliz İlgiltereliyim demez İngilizim der, hiçbir Alman Almanyalıyım demez Almanım der. Bunu bu ülkede sağlayacak olan bir ekonomiye bir kültüre, eğitime ve tarihe ihtiyacımız var bunu siyasilerle beraber siz dernekler yapacaksınız” dedi.