İstiklal Marşı Paneli

Gençlik Politikaları Başkanlığı İstiklal Marşı Panelini Gerçekleştirdi. Gençlik Politikaları başkanlığının İstiklal Marşının kabulünün yıldönümü dolayısıyla hazırladığı İstiklal Marşı paneli 11 Martta Gelecek Partisi Genel merkezinde gerçekleştirildi.

Programa Genel Başkan Ahmet Davutoğlu ve gazeteci yazar Hakan Albayrak katıldı.

Açılış konuşmasını Gençlik Politikalarından sorumlu genel başkan yardımcısı Mustafa Gözel yaptı. Ardından Hakan Albayrak İstiklal Marşının o dönemde neler ifade ettiği ve temelinde yatan esas düşüncenin ne olduğu konusuna değindi. Tarihsel süreç içerisinde bağımsız ve idealist bir ülke zeminin nasıl süreçlerden geçtiğinden bahseden Albayrak dönemin şartlarıyla İstiklal Marşını yazan fikirsel süreci değerlendirdi.

Albayrak’ın konuşmasının ardından Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Gençlik ve İstiklal başlıklı bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında gençliğin önemi ve İstiklal marşının neler ifade ettiği ve bu ifadenin gençlerde bulmasını istediği yankının neler olduğuna değindi. Gençlik, Gelecek ve İstiklal kavramlarının ilişkisini ve önemini anlatan Davutoğlu konuşmasının ardından gençlerden gelen soruları cevapladı.