Gelecek Partisi Kadın Politikaları Başkanlığımız tarafından 'Kadın Politikalarında Gelecek Modeli: Acil Eylem, Kalıcı Vizyon Planı' raporumuzu kamuoyu ile paylaştık.

Programımıza CHP Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka, Deva ve İyi Parti temsilcileri, STK'lar, basının yanısıra teşkilatlarımız da yoğun katılım gösterdiler.

Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu, Konuşmasına ülkemizde son dönemde artan kadına şiddet olaylarını kınadığını söyleyerek başladı ve vahşice şiddete kurban giden kadınlara rahmet diledi..

Kadın onurunu koruyamayan bir toplumun geleceği olamayacağını ve insanlığa vaat edeceği bir şey bulunamayacağını belirtti.

Kadın cinayetleri ve kadına karşı şiddetin kendileri için bir varoluş meselesi olduğunun altını çizen Genel Başkanımız, kadına karşı şiddetin en vahim insanlık suçu olduğunu ve bu suça karşı tavizsiz olmamız gerektiğini yineledi.

Kadın Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Habibe Çiftcioğlu ise ;

"Bugün bizim için çalışmalarımızın meyvesini sunma imkanı bulduğumuz, sofraya getirdiğimiz önemli bir gün.

Kadın konusu, şiddet konusu, çocuk konusu, herkesin ortak paydası olması gereken bekleme lüksü olmayıp hemen çözülmesi gereken sorunlar olduğunu dile getirdi.

Konuşmasının devamında ise,

"Kadın bir birey ama birey olduğunu ispatlamaya çalışan bir birey"

Kadınları bir birey olarak kabul etmek, cinsiyetleri ve göre değil, liyakatlerine göre görev almaları için mücadele ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Gelecek Partisi Kadın Politikaları Başkanlığı komisyon üyelerimizin kapsamlı sunumlarıyla devam eden programımız toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.