MÜDAHİLİZ!

Kadın Cinayeti politiktir!

Üretilmeyen çözümlerin, yanlış geliştirilen politikaların, görmezden gelinen sorunların acı neticesidir.

Özellikle son yıllarda kadın cinayetlerinde, kadına yönelik şiddet ve çocuk istismarı vakalarındaki artış dehşet verici boyutlara ulaşmıştır. İstatistiki veriler açısından cinayete kurban giden kadınların büyük bir kısmı kendilerine yabancı olan erkekler tarafından değil eşleri ya da erkek arkadaşları tarafından hunharca katledilmiş kadınlardır. Ve mevcut İçişleri Bakanının beyanına göre bu kadınların büyük bir kısmı “evinde” yani en güvende olmaları gereken alanda öldürülmüştür.

18 yıldır iktidarda bulunan bir hükümetin kadınları korumak noktasında acizliği kabul edilebilir bir durum değildir. İlgili makamlarda bulunan herkes bahane değil çözüm üretmekle yükümlüdür. Türkiye’nin çözülemeyecek sorunu olmadığını biliyor, sorunu çözemeyenlerin de kimler olduğunu görüyoruz.

Bu yüzden bugün itibariyle Türkiye’de işlenecek her kadın cinayetinde Gelecek Partisi Kadın Politikaları Başkanlığı olarak hukuki anlamda müdahil olma talebimizi adli makamlara resmî yoldan iletmenin yanı sıra, bütün kadın cinayeti davalarına da temsilci gönderme kararı almış bulunmaktayız.

Ölen kadınlarımızı geri getiremeyeceğiz ama onların ölümlerine sebep olan canilerin hak ettikleri cezayı almaları içim davaların takipçisi olacağız.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

GELECEK PARTİSİ KADIN POLİTİKALARI BAŞKANLIĞI