Parti Sözcümüz Selim Temurci’ye Yönelik Haksız ve Mesnetsiz İddiaları Şiddetle Kınıyoruz!
27.02.2020

Parti Sözcümüz Selim Temurci’ye Yönelik Haksız ve Mesnetsiz İddiaları Şiddetle Kınıyoruz!

Partimiz Siyasi İşler Başkanı ve Parti sözcüsü Sn. Selim Temurci 26.02.2020 tarihinde, İstanbul Silivri’de görülmekte olan hain darbe girişimi FETÖ davasına şahit olarak dinlenmek üzere gitmekte iken, Çekmeköy’deki evine polisler gelerek başka bir olaydan ifadesinin alınacağını bildirerek Emniyet Müdürlüğüne gelmesini istemişlerdir.

27.02.2020 tarihinde Emniyet Müdürlüğüne gidildiğinde 15.07.2019 tarihinde bir Youtube kanalında ‘Pelikanla ilgili’ yapmış olduğu konuşmadan dolayı hakkında suç işlemek amacıyla örgüt kurma suçlamasına varacak kadar son derece vahim ve farklı suçlardan şikayette bulunulduğu görülmüştür.

Parti sözcümüz Sayın Selim Temurci haksız ve mesnetsiz iddialarla ilgili açıklamalarını tutanağa geçirmiştir.

FETÖ hain darbe girişimine karşı İstanbul’daki şanlı direnişin sembol isimlerinden biri olan parti sözcümüz Sayın Selim Temurci’nin maruz kaldığı bu muameleyi şiddetle kınıyoruz.

Karşı karşıya kaldığımız olayı değerlendirmek ve bundan sonraki atılacak adımları görüşmek üzere Parti Başkanlık Kurulumuz, 28.02.2020 tarihinde saat 10:00 da İstanbul İl Başkanlık binasında olağan üstü toplanma kararı almıştır. Toplantı sonrasında gerekli basın açıklaması yapılacaktır.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.

27.02.2020

Ayhan Sefer ÜSTÜN
Gelecek Partisi Seçim ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı