15 Ekim- 15 Kasım Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı Faaliyet Raporu

- 16 Ekim, Selçuk Özdağ, Halk Tv’de Fatih Ertürk ile “Türkiye Nereye” programının konuğu olarak gündeme dair açıklamalarda bulundu.

- 16 Ekim, Selçuk Özdağ, Van Valiliği’nin Davutoğlu’nun ziyareti öncesi kentteki gösteri yürüyüşü ve açık hava etkinliklerinin 15 gün yasaklandığını duyurmasına tepki göstererek, “Bugün Erciş’de, Patnos’da yaşanılan büyük coşkudan mı korktunuz? Korkmayın bu kadar yahu” dedi. Özdağ’ın sosyal medyadan yaptığı açıklama başka asihaber.com olmak üzere pek çok haber sitesinde yer aldı.

- 16 Ekim, Özdağ, Murat Saylan Bey’in kızının nikah merasimlerine Sn. Ali Bankoğlu ile katıldım sağladı.

- 16 Ekim, Selçuk Özdağ, Artı TV'de "Gündem Özel" programına katılıp gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

- 17 Ekim, Selçuk Özdağ, kamu sendikaları ve federasyonlar platformun düzenlediği sendikalaşmada tekelleşmeye ve yuzde 1 kotaya hayır protesto gösterisine katıldı. Gelecek Partisi olarak memurların haklı mucadelesinin yanında olduklarını dile getirdi.

- 18 Ekim, Selçuk Özdağ, enpolitik.com için “Nefsimin İktidarı Gidiyor, Milletin İktidarı Geliyor” başlıklı bir köşe yazısı kaleme aldı.

- 18 Ekim, Selçuk Özdağ, attığı tweetler ile “Başkanlık sistemine geçtiğimizden beri her alanda geriliyoruz” dedi.

- 18 Ekim, Selçuk Özdağ Muhtarlar Günü dolayısı ile enpolitik.com’a demeç vererek, muhtarların önemine vurgu yaptı.

- 18 Ekim, Gelecek Partisi Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selçuk Özdağ, twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Ak Parti ile MHP’nin üzerinde çalıştığı, ‘oldu bitti’ uğraşısı içinde olduğu siyasi partiler kanunu ve seçim yasasındaki değişikliklere dair uyarılarda bulundu. Özdağ’ın açıklaması başka enpolitik.com olmak üzere basında yer buldu.

- 20 Ekim, Selçuk Özdağ, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcıları ile Dünya Uygur Kurultayı Vakfı, Doğu Türkistan Araştırmaları Vakfı ve Uygur Akademisi Vakfı’nın “Soykırımcıda Olimpiyat Olmaz!” sloganı ile Pekin 2022 Kış Olimpiyatlarını boykot ettiği basın açıklamasına katılım sağladı. Özdağ burada, olimpiyat ruhuna dikkat çekerek, Çin’in Uygur Türklerine sistematik uyguladığı işkenceden söz etti. Özdağ’ın açıklamaları, karar.com, enpolitik.com, medyanotu.com gibi bir çok haber sitesinde yer aldı.

- 20 Ekim, Özdağ, Halk Radyo’da Av. Hasan Seymen’in canlı yayın konuğu oldu.

- 21 Ekim, Özdağ, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısı ile enpolitik.com’a bir açıklama yaparak, “Bireylerin doğru haber alması gazeteciliğin en önemli sorumluluklarındandır” dedi.

- 22 Ekim, Selçuk Özdağ, Cem TV Ana Haber bülteninde Ezgi Aşıcı'nın konuğu olup gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Özdağ, açıklamasında "Muhalefet liderleri, Erdoğan ve Bahçeli tarafından tehdit ediliyor" ifadelerini kullandı.

- 25 Ekim, Özdağ, enpolitik.com için “Akıl Tutulması” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

- 25 Ekim, Selçuk Özdağ’ın “Son Alperen Muhsin Yazıcıoğlu’nun Sır Görüşmeleri” adlı tarihe not düşen kitabı çıktı.

- 26 Ekim, Selçuk Özdağ, Manisa’da düzenlenen basın toplantısında Gelecek Partisi Manisa İl Başkanlığı görevine yeni atanan Nurten Onultmak ve yönetim kurulu üyelerini tanıttı. Programda bir açıklama yapan Özdağ, “AKP’den kopmalar olacak” açıklamasını yaptı. Özdağ’ın açıklaması, sözcü.com, penceretv.com, enpolitik.com ve istanbulunsesi.com gibi birçok haber sitesinde yer aldı.

- 26 Ekim, Özdağ, Tele 1'de Betül Begümhan Aydoğan'ın sunduğu "Gün Ortası" programının konuğu olarak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

- 27 Ekim, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Selçuk Özdağ, Kanal 42’de Muhammed Okur ile Reaksiyon programının konuğu oldu.

- 27 Ekim, Selçuk Özdağ ve Gelecek Partisi Yönetim Kurulu üyesi Hasan Seymen, Bandırma ilçe Başkanlığının Muhtarlar Günü münasebetiyle organize ettiği yemeğe katılım sağladı.

- 27 Ekim, Selçuk Özdağ, son yıllarda Türkiye'de siyasetçiler ve gazetecilere yönelik artan saldırıları Tamga Türk haber sitesine verdiği röportajda değerlendirdi.

- 28 Ekim, Özdağ, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına ilişkin enpolitik.com’a bir açıklama yaparak, “Cumhuriyet Bayramı en büyük bayramımızdır” dedi.

- 1 Kasım, Selçuk Özdağ, Trabzon İl Başkanı Hasan Kamil Velioğlu ile birlikte Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti. Ziyarette basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Özdağ, “Parlamenter sisteme geçilmesi ile birlikte Ahmet Davutoğlu'nun Başbakanlığa aday olacağını" söyledi. Özdağ’ın açıklaması sonmuhur.com, duvar.com başta olmak üzere çok sayıda yayın organında yer aldı.

- 1 Kasım, Selçuk Özdağ, Gelecek Partisi Trabzon İl Yönetiminin haftalık olağan toplantısına katıldı.

- 3 Kasım, Özdağ, Tele 1'de Emin Varol'un hazırladığı "Habere Doğru" programının konuğu olarak gündemi değerlendirdi.

- 3 Kasım, Selçuk Özdağ, Flash Tv’de gazeteci yazar Orhan Uğuroğlu’nun moderatörlüğünü yaptığı ‘Serbest Bölge’ programının konuğu oldu.

- 6 Kasım, Selçuk Özdağ ve beraberindeki heyet Şereflikoçhisar İlçe Başkanlığı ve Ankara İl Başkanlığınca düzenlenen muhtarlar ve Oda Başkanları ile kahvaltılı programda bir araya geldi. Programın ardında Özdağ ve beraberindekiler esnaf ziyaretlerinde bulundu.

- 8 Kasım, Özdağ, Artı TV'de Ezo Özer'in sunduğu "Odak" programına katılıp gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

- 9 Kasım, Selçuk Özdağ ve Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Demir, Ankara İl Yönetimi ile Tokat Vakfı Başkanlığına seçilen Kerem Erdem ve yönetimini ziyaret etti.

- 10 Kasım, Selçuk Özdağ, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün ile

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın kardeşi Sabri Yavaş’ın cenazesine katıldı.

- 11-12-13 Kasım Selçuk Özdağ, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Dış İlişkiler Başkanı Ümit Yardım ve Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı Mehmet Erman ile Prag’da düzenlenen 7. Dünya Uygur Kongresi’ne Gelecek Partisi’ni temsilen katıldı.

- 13 Kasım, Selçuk Özdağ, enpolitik.com için “Bir Kitap: Son Alperen Muhsin Yazıcıoğlu’nun Sır Görüşmeleri” adlı bir köşe yazısı kaleme aldı.

- 13 Kasım, Selçuk Özdağ, Ak Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İYİ Parti Lideri Meral Akşener hakkında sarf ettiği sözlere cevap vererek gündem oldu. Özdağ, “Kendisi bayan değil kadın ve TBMM’de gurubu bulunan bir partinin Gn. Başkanı. Kendisi ahlak yoksunu değil tam tersi, Türk ve Müslüman bir kadın olarak ahlak timsali bir kadınefendidir. Siyasiler dillerine çok dikkat etmelidir ki topluma örnek olsunlar…” dedi. Özdağ’ın tweeti ses getirerek birçok haber sitesinde yer aldı.

- 15 Kasım, Selçuk Özdağ, Manisa İl Başkanı Nurten Onultmak ile Ankara İl Başkanlığını ziyaret etti.

Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcıları ve Danışmanların Haftalık Faaliyetleri;

Fatma Maraş:

- 17 Ekim, kamu sendikaları ve federasyonlar platformun düzenlediği sendikalaşmada tekelleşmeye ve yuzde 1 kotaya hayır protosta gösterisine katıldı.

- 20 Ekim, Dünya Uygur Kurultayı Vakfı, Doğu Türkistan Araştırmaları Vakfı ve Uygur Akademisi Vakfı’nın “Soykırımcıda Olimpiyat Olmaz!” sloganı ile Pekin 2022 Kış Olimpiyatlarını boykot ettiği basın açıklamasına katılım sağladı.

Hakverdi Altuğ:

- 20 Ekim, Dünya Uygur Kurultayı Vakfı, Doğu Türkistan Araştırmaları Vakfı ve Uygur Akademisi Vakfı’nın “Soykırımcıda Olimpiyat Olmaz!” sloganı ile Pekin 2022 Kış Olimpiyatlarını boykot ettiği basın açıklamasına katılım sağladı.

Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı