DIŞ İLİŞKİLER BAŞKANLARI 2. TOPLANTISI - TOPLANTI ÖZET BİLGİ NOTU

Gelecek Partisi Dış İlişkiler Başkanları 2. Toplantısı 19 Mayıs 2022 günü Ankara Genel Merkez’de yapılmıştır.
Toplantının ilk bölümü Gençlik Politikaları Başkanlığınca 19 Mayıs münasebetiyle düzenlenen Gençlik Buluşmasıyla başlamıştır. Sn.Genel Başkan’ımızın hitabıyla başlamıştır. (Tam metnine Parti linklerinden ulaşılabilir)
*Yurtdışı Teşkilatlanma Yönetmeliği hakkında Gn. Bşk. Yrd. Ü.Yardım’ın kısaca bilgi vermesi sonrasında Gn.Bşk.Yrd. Seçim ve Hukuk İşleri Bşk. Sn.A.Sefer Üstün seçim hazırlıkları konusunda kapsamlı bilgi vermiş, bu konuda yapılması gerekli çalışmaları aktarmıştır.
Partimiz Yurtdışı teşkilatlanma Yönetmeliği aşağıda sunulmaktadır. Yurtdışı teşkilatlanma konusunda şu alanda faaliyet gösterilmesi yararlı olacaktır.
a.Her bir İlimizin yurtdışında yaşayan hemşehrileriyle temaslarını geliştirmeleri, dernekleri, yöneticileri hakkında bilgi derlemek
b.Yurtdışı teşkilatlanmamız konusunda yardımlarını talep etmek
c. Yaz tatili dönemlerinde kendileriyle biraraya gelmek
 *Dış politika yuvarlak masa toplantısında Rusya’nın Ukrayna’yı işgali, Suriye gelişmeleri ve sığınmacılar, Almanya başta olmakla Batı ülkelerinde gelişen yabancı düşmanlığı/ ırkçılık başlıklarında konuk konuşmacılar sunumlarda bulunmuşlar ve soruları cevaplandırmışlardır.
*Gelecek Partisi’nin yurtdışı faaliyetleri bağlamında 24/26 Mart 2022 tarihlerinde gerçekleştirilen KKTC ziyareti hakkında İstanbul Dış İlişkiler Başkanı Dr. F.Övündür bir sunum yapmış ve konukları bilgilendirmiştir.
*Toplantının sonunda katılımcılar düşünce ve dileklerini dile getirmişler, çeşitli vesilelerle bir araya gelinmesinde yarar olacağını belirtmişlerdir.
*Yine toplantı sırasında Sn. Veysel Karademir Dış İlişkiler Başkanlığı bünyesinde KKTC konularından sorumlu Danışman olarak atanmış ve kendisine yetki belgesi verilmiştir.
*Van Dış İlişkiler Başkanı / VI. Bölge Koordinatörü M.Demirel bölgede yapılan anketle ilgili kapsamlı dosyayı teslim etmiştir.
V.Karademir’e başarılar diler, M.Demirel’e teşekkür ederiz.
Değerli konuşmacılara ve çeşitli İllerden katılım sağlayan Başkanlarımıza teşekkür ederiz.
...


Toplantımızın bilgi notu metninin tamamına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.