Soma’dan Ankara’ya yürüyüş yapan maden işçilerine destek veren Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ yürüyüş yapan maden işçilerin yanına giderek, “Siz emekçi maden işçilerin sonuna kadar yanınızdayız. Çünkü siz emek ve alın teri ile çalışan şerefli ve onurlu insanlarsınız” dedi.

Ege Linyitleri İşletmesine ait Eynez Açık Ocak sahasının bir kısmının özelleştirilmesine tepki gösteren işçiler, önce işyerlerinde eyleme başladılar, daha sonra Hükümet Konağı önünde çadır kurarak eylemlerine devam ettiler. Maden emekçileri, Ankara’da gerçekleştirilen görüşmelerde olumlu sonuç çıkmayınca eylemlerini Ankara’ya yürüyerek göstermeye çalışıyor.

Türkiye Maden İşçileri Sendikası Soma Şubesi ve Genel Merkez yönetimi tarafından Ankara’ya yürüyüş yapmak isteyen işçiler, Öveçli yolu kavşağında emniyet güçleri tarafından Soma Kırkağaç yolu kesilerek Kırkağaç Çamlığına yönlendirildiler. Burada nöbete başlayan maden işçilerine ilk destek Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ tarafından geldi. Selçuk Özdağ, Manisa İl Başkanı Nurten Onultmak ve yönetimi, Soma İlçe Başkanı Ali Çırak ve yönetimi ile Türkiye Maden İşçileri Sendikası Genel Merkez Yönetimi ve Soma Şubesi yönetimi ile kısa bir görüşme yaptı. Daha sonra Özdağ işçilere: “Ülkeyi yönetenler şeffaf olmak zorundadır. Demokrasi ben yaptım oldu-bitti demek değildir. Hükümet sizin yaptığınız bu madenlerdeki çalışmaları birilerine peşkeş çekiyor. Bu yerleri birilerine vererek kaymağını onlar yesin diyor. Buradan Cumhurbaşkanına ve Bakanlara sesleniyorum. Gelen bu işçilerin sesini duyun. Haklı talepleriniz için ne gerekiyorsa sonuna kadar sizin yanınızda olacağız. Sizin bu sesinizi tüm Türkiye’de duyuracağız. Biz Gelecek Partisi olarak sizin yanınızdayız. Çünkü siz şerefli ve onurlu insanlarsınız” diye konuştu.