Bursa İl kadın Kolları Başkanlığımızın Almira Otelde düzenlemiş olduğu ‘’ Gelecekte Kadına Dair’’ adlı panele, Genel başkanımız sayın Ahmet Davutoğlu, kıymetli eşleri Sayın Dr. Sare Davutoğlu ve Genel Başkan Yardımcımız Sayın Habibe Çiftcioğlu konuşmacı olarak katıldılar.

Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu, kadınlara siyasete katılmaları için çağrıda bulunarak, "Bütün Türkiye'de kadınlarımızı ayağa kaldıran bir çaba içinde olacağız ve kadınlarımızın nezaketini, zarafetini, iradesini, gücünü, azmini siyasete taşıyacağız inşallah." dedi.

Kadın cinayetlerine değinen Genel Başkanımız, şiddete karşı bir zihniyet devrimine ihtiyaç duyulduğunu ifade etti.

"Kadınlarımız daha mı emniyette? Ailemiz daha mı korunaklı? Kim kadını korumadan 'Aileyi koruyacağım' diyorsa yalan söylüyor. Kadın korunmadan aile korunamaz. Kim 'Aileyi korumazsak da kadını koruruz' derse o da yalan söylüyor. Aile olmadan kadının var oluşu gerçek değerini bulamaz. İşte bizim Gelecek Partisi olarak farkımız bu. Aileyi de kadını da koruyacağız."

Parti olarak iktidara gelmemiz halinde kadın cinayetlerinde herhangi bir indirimin uygulanmayacağını dile getirerek, sanıkların en ağır cezalara muhatap kılınacağını anlattı.

Aileyi koruyan yasal düzenlemeleri güçlendireceklerini, kadın hakları konusunda erkek çocuklarını eğiteceklerini ifade eden Genel Başkanımız, "Ortada bir kadın sorunu yok, erkek sorunu var.Erkekler tarafından mağdur edilmiş kadın sorunu var, diye konuştu.

Kadın Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Habibe Çiftcioğlu;

Kadınlar olarak hem dünyada hem de ülkemizde hakkettiğimiz yerde değiliz ve bunun sebebinin toplumsal cinsiyet ayrımı olduğunun altını çizerek konuşmasına başladı.

Üniversitede öğrenim gören ve akademisyenlik görevlerinde bulunan kadınların erkekler ile aynı oranda olmasının sevindirici olduğunu fakat Dekan ya da YÖK başkanı olarak neden görev alamadıklarını ifade etti.

Üst statülerde ve makamlarda hala kadınların ‘’Cam Tavan Sendromu’’ na maruz kaldıklarını, kadınlar olarak cinsiyetlerinden dolayı ayrıştırılmak istemediklerini, birey olarak değerlendirilmek istediklerini söyledi.