Genel Başkan Yardımcımız Sayın Habibe Çiftcioğlu Malatya ziyaretinde oldukça yoğun bir program gerçekleştirdi.

Genel Başkan Yardımcımız Sayın Habibe Çiftcioğlu Malatya ziyaretinde oldukça yoğun bir program gerçekleştirdi.

Çok sayıda STK ve esnaf ziyaretinin gerçekleştiği programda Kadın Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Habibe Çiftçioğlu, ilk olarak Malatya İl Başkanı Ahmet Ercan Uçkan ve Malatya teşkilatımız ile bir araya geldiler.Teşkilat çalışmalarımız hakkında konuşup, teşkilat mensuplarımızın sorularını cevaplandırdılar.

Ziyaretlerine Malatya Eczacılar Odası ile başlayan Genel Başkan yardımcımız Malatya Eczacılar odası Başkanı Ebru Sönmez hanımefendiyi ziyaret ederek, Eczacılar odasında; İlaç sektöründe yaşanan sıkıntıları, eczacıların yaşadığı zorlukları ve partimizin çözüm önerilerini ilettiler.

Sonrasında Malatya Tabipler Odası Başkanı Doç. Dr. Erol Karaaslan beyi ziyaret ederek, Doktorların gerek çalışma koşulları gerek özlük hakları gerekse sağlıkta şiddet konusundaki sıkıntılarını dinlediler.

Partimizin bu konudaki çalışmalarını anlatıp, çözüm önerilerimizi kendileri ile paylaştılar.

İl Başkanımız Sn. Ahmet Ercan Uçkan Bey, yönetimi ve İl Kadın Kolları Başkanımız Fatma Dinçer Hanımefendi ve beraberinde ki heyet Malatya İnsani Yardım Vakfı (İHH) Derneğini ziyaret ederek, Mavi Marmara katliamının yıldönümü yaklaşırken yaptıkları çalışmaları dinleyerek, Mavi Marmara şehitlerini rahmetle andılar.

İHH derneğinin ramazan çalışmaları, Ukrayna savaşında mağdur olan halka götürdükleri yardımlar ve genel çalışmaları hakkında bilgi aldılar.

Son STK ziyaretlerini ise Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyetine gerçekleştirip, basın toplantısında yerel basının sorularını cevaplandırdılar.

Malatya İl Teşkilatımız ile ilimizin çeşitli bölgelerinde esnaflarımıza ziyaret gerçekleştirerek, ekonomik anlamda zorda olan esnafın talep ve şikayetlerini dinleyerek, partimizin çözüm önerilerini ilettiler.

Malatya İl Kadın Kolları Başkanımız Fatma Dinçer ve Kadın kolları yönetim kurulu üyelerimiz ile toplantılarını gerçekleştirerek, yapılacak çalışmalar hakkında istişarelerde bulundular.