Özdağ'dan

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 108'inci yıl dönümü vesilesiyle anma mesajı yayınladı.

Özdağ, Çanakkale Zaferi'nin Türk milletinin tarihine ve hafızasına altın harflerle yazıldığını ve öneminin ve kıymetinin asla unutulmayacağını anlattığı mesajında şunlara yer verdi:

"Milletimiz tarih boyunca vatanını, istiklalini ve istikbalini korumak için emsalsiz fedakârlıklar göstermiş, cesaret dolu mücadelesiyle tarih boyunca şanlı birçok zafer kazanmıştır. 18 Mart 1915’te elde edilen ve bu yıl 108. yıl dönümünü kutladığımız Çanakkale Deniz Zaferimiz de cihanı hayrete düşüren emsalsiz bir destandır. 108 yıl önce bugün kahraman milletimizin düşman güçlerine karşı vermiş olduğu tarihi mücadele ile kazanmış olduğu Çanakkale Zaferi'nde hayatını kaybeden kahraman şehitlerimizi saygıyla minnetle anıyorum. Çanakkale Cephesi Birinci Dünya Savaşı’nda İtilaf Devletleri’nin saldırısı sonucu açılmış bir cephedir Dünya tarihinin en kanlı savaşlarının yapıldığı Çanakkale Cephesi’nde Türk ordusu olağanüstü bir başarı göstererek on binlerce şehit vermesine karşın düşmana geçit vermemiştir. Atalarımızın bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti'ni sonsuza kadar yaşatarak, birlik ve beraberliğimizi korumak, milli değerlerimize sahip çıkarak, bizden sonraki nesillere emanet etmek bizlerin asli görevi olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünde; yüce Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk’ü, mukaddes vatan toprakları için canlarını seve seve veren kahraman Mehmetçiklerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyor, Allah’tan rahmet diliyor; geçmişi ve bugünüyle bir tüm olan ülkemizde özgürlük, demokrasi, adalet ve bağımsızlık ülküsünden asla vazgeçmeyeceğimizi belirtmek isterim."