Selçuk Özdağ Sağlık Bakanlığı'na Bir Kez Daha Sordu:

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, 10 Ekim 2022 tarihinde Sağlık Bakanlığına yönelttiği Türkovac aşısına ilişkin sorularını bir kez daha sordu. Özdağ, cevap alamazlarsa yasal haklarını kullanacaklarını kaydetti.
10 Ekim 2022 tarihinde Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca tarafından 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu çerçevesinde cevaplanması üzere;
  1. Türkovac aşısı Dünya Sağlık Örgütü tarafından hangi tarihte onay almıştır?
  2. Onay aldıktan sonra Türkovac, Türkiye’de şu ana kadar kaç vatandaşımız tarafından kullanılmıştır?
  3. Bugüne kadar Türkovac aşısının tüm dünyaya gönderileceği/satılacağı duyuruldu, bu bağlamda aşı, hangi ülkelere kaçar adet gönderildi/satıldı ve ne kadar gelir elde edildi?
  4. Türkovac aşısının Afrika ülkeleri başta olmak üzere geri kalmış ülkelere hibe olarak gönderileceği söyleniyordu bahse konu ülkelerden kaç tanesine kaçar tane aşı gönderildi? Bu ülkelerde bu aşı kullanıldı mı? Büyük bir şaşa ile takdim edilen Türkovac aşısının başarı yüzdesini öğrenmek istiyoruz.
sorularını soran Gelecek Partisi Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selçuk Özdağ, “Bir kez daha aynı soruları soruyor ve sorularımıza bakanlık tarafından cevap verilmediği takdirde yasal haklarımızı kullanacağımızı bilgilerinize sunuyoruz” dedi.