10. İL BAŞKANLARI TOPLANTIMIZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

10. İL BAŞKANLARI TOPLANTIMIZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

26 Şubat 2021 Tarihinde Genel Merkez’de Teşkilat Başkanlığımızın koordinasyonunda 10. İl Başkanları Toplantımız gerçekleştirildi. Ataması gerçekleştirilmiş 71 İl Başkanımızın katıldığı toplantıya Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet DAVUTOĞLU başkanlık yaptı. İl Başkanlarımız Genel Başkanımıza sürpriz yaparak doğum günü dolayısıyla hayırlı yıllar temennisinde bulundular.

Bütün mesele rant, zenginliklerine zenginlik katmak!

İl Başkanları Toplantımızda Genel Başkanımız “Cumhurbaşkanı samimiyse buradan bir teklifte bulunuyorum, Kanal İstanbul projesinin açıklanmasından bu yana hangi arsalarda el değişimleri oldu, bunları şeffaf şekilde paylaşın. Bunun çok faydalı olduğuna inanıyorsanız, işte hodri meydan, referandum yapılsın! Kanal İstanbul’daki mesele oradaki arsaların rantı üzerinden yeni zenginler yaratmak ve var olan zenginliklerine zenginlik katmaktır.” dedi.

Onurları varsa Erdoğan da Bahçeli de özür dileyecekler!

Konuşmalarına devam eden Genel Başkanımız “Hollanda ve Kanada parlamentosu Doğu Türkistan’da yaşananları soykırım olarak kabul etti. Japonya, Çin şirketlerine müeyyide uygulamaya başladı. BM’de 38 ülkenin imza attığı kararlar çıktı. Bütün bu kararlarda bir ülkenin adı yok; Türkiye. Çin’in bize sağladığı 1 milyar dolarlık SWAP işlemi için Doğu Türkistan’da yapılan zulme sessiz kalınıyor. Türkiye’nin izzeti de, onuru da, itibarı da 1 milyar dolardan daha yüksektir. Bu milletin onurunu çiğnetmeyin yeter artık! Çin muhipleri ortalıkta dolaşırken Doğu Türkistanlı kardeşlerimiz Kayseri’de, Ankara’da polis nezaretinde götürüldüler. Bütün arkadaşlarıma sesleniyorum, bütün il ve ilçelerimizde Doğu Türkistan için imza kampanyaları yapın. Bunu gündemde tutun, bu mesele bizim itibarımızdır.” dedi.

Erdoğan ve Bahçeli arasında kayıt dışı koalisyon var!

Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet DAVUTOĞLU “Erdoğan ve Bahçeli arasında kayıt dışı bir koalisyon var. Ne konuşuluyor, nerelerde anlaştılar, nerelerde anlaşamadılar bilinmez. Önce AK Partili ve MHP’li kardeşlerimizin liderlerine sorması gerekiyor, “Siz ne konuda anlaştınız?” Mesela 17-25 Aralık konusunu açtığımızda neden Sayın Bahçeli küplere binip Sayın Özdağ’a saldırıyı neredeyse meşrulaştıran bir tavır içine girdi? Ne düşünüyorsunuz, 17-25 Aralık’ın yolsuzluk mu yoksa darbe teşebbüsü mü olduğu konusunda anlaştınız mı? Perinçek bir televizyon konuşmasında MHP’nin başına geçmeyi düşündüğünü veya şeref duyacağını ifade etti. Cumhurbaşkanı’nın ifadesiyle söylemek gerekirse: Kimler, kimlerle beraber “dedi.

Türkiye’ye demokrasiyi biz getireceğiz!

Toplantının devamında İl Başkanlarımıza seslenen Teşkilat Başkanımız Sayın Dr. Selim TEMURCİ “Türkiye genelinde 71 il başkanımızın atandığını, 67 il başkanlığının yönetimleri ile birlikte kurulduğunu ve kongre hazırlıkları yaptığını, 46 ilin ise kongrelerini bitirdiklerini ve kalan ilçeleri kongreye götürdüklerini, sahada aktif çalışmalar yaptıklarını dile getirdi. Kongresi yapılan il başkanlıklarının üye çalışmalarını, mahalle başkanları ve sandık görevlilerinin atamalarını hızla yapmaya devem ettiklerini söyledi.”

Teşkilat Başkanımız “Tüm il ve ilçe başkanlarımıza baskıların olduğunu, bu baskılara rağmen azimle il ve ilçe başkanlarımızın çalıştığını, iktidarın zulüm yaptığını, Gelecek Partisi’nin amacının ise Türkiye’ye demokrasi getirmek olduğunu, bununda partimizin kadrolarının gerçekleştireceğini, ülkede son yaşanan bir çok gelişmenin erken seçim belirtisi olduğunu, tüm siyasi partilerin ve milletin gündeminde erken seçim olduğu ve bunun kaçınılmaz olacağını, iktidarın ise gündemi değiştirmek için damadı nasıl geri getireceğinin hesabını yaptığını söyledi.”

Teşkilat Başkanımız “İktidarın doğru yaptıkları konularda destek verdiklerini, yanlış yaptıklarına ise çözüm üreterek eleştiri yaptıklarını, yakın zamanda ABD senatosünden Türkiye için yaptırım kararları çıkabileceğinin, bunun da AK Parti’yi yeni arayışlara ittiğini, iktidarın adım adım erken seçime doğru yürüdüğünü, dolaysı ile GELECEK PARTİSİ kadrolarının erken seçime hazırlıklı olduğunu, iktidarın seçim kaybetmemek için yeni formüller aradığını, seçim güvenliği yapılacak seçimler için önem arz ettiğini, iktidarın hakimler ve savcılar üzerinden seçim kurulu başkanlarını atayacağını, bu durumunda iktidarın kontrolünde bir yapı olacağını ve seçim güvenliğinin riske edileceğini dile getirdi.”

Bizlerin olağanüstü sorumlulukları var !

Teşkilat Başkanımız Sayın Dr. Selim TEMURCİ “İl başkanlarının olağanüstü sorumluluklarının olduğunu ve her bir arkadaşımıza sahip çıkmamız gerektiğini, birbirimizin hukukunu gözetmemiz gerektiğini, bir tek kişiyi bile kırma lüksümüzün olmadığını, başta kendi teşkilat mensuplarımız olmakla birlikte her kesimi kucaklamamız gerektiğini, bir teşkilatın en önemli ayağının toplanmak olduğunu, toplantı gündemlerine dikkat edildikçe ve her bir arkadaşımızın da katılımı artıkça birlikte büyüyeceğimizi dile getirdi. İlerleyen günlerde bölge toplantılarımızın yapılacağını ve Genel Başkanımızın bir çok il yönetim kurulu toplantısına dijital bağlantı üzerinden katılım sağlayacağını, önümüzdeki aylarda illerin danışma kurulu toplantılarının başlayacağını ve bu danışma kurullarının her üyeye açık olacağını dile getirdi.”

GENEL MERKEZ TEŞKİLAT BAŞKANLIĞI