9. İL BAŞKANLARI TOPLANTIMIZ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ANKARA’DA BİR DAVUTOĞLU VAR İSE BURADA BİN DAVUTOĞLU VAR 

Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet DAVUTOĞLU’nun katılımlarıyla 9. İl Başkanları Toplantımız gerçekleştirdi. 

Genel Başkanımız geçen hafta perşembe günü büyük bir coşku ile gerçekleştirilen Mardin 1. Olağan İl Kongresi hakkında değerlendirmelerde bulunarak, Mardin halkının partimize göstermiş olduğu misafirperverlik ve teveccühleri için teşekkür etti. Bu kongre ile kendisinde anıların oluştuğunu ve özellikle Midyat esnaf ziyaretlerinde esnaflardan birinin “Ankara’da bir Davutoğlu var ise burada bin Davutoğlu var” diye sevgisini gösteren vatandaşımızın kendisini duygulandırdığını ve gittiğimiz her yerde insanların Gelecek Partisine karşı teveccühlerinden onur duyduğunu dile getirdi. Uzun yıllardır iktidar temsilcilerinin Mardin başta olmak üzere bölgeyi ihmal ettiklerini ve bu şehirlere gelmediklerini dile getirdi.

2020 yılı ortalarında bir çok davete rağmen gidemediği tüm illere gideceğini ve bir çok organizasyon ve çalışmaları Anadolu illerinde yapacağını, bir çok ilçelere de ziyaretler gerçekleştireceğini dile getirdi.

Muhabbet Dilini Kullanacağız

Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet DAVUTOĞLU Türkiye’nin tüm bölgelerinden gelen İl Başkanlarımıza hitaben;

“GELECEK kadroları şiddete asla baş vurmaz ve muhabbet dilini kullanır. Biz bir yıllık partiyiz, yüreklerin partisiyiz, farklı mahallelerden çıkarak bir araya gelip tek bir ÇINAR olduk ve bu çınarın altında tek yürek olduk. GELECEK adı ile tek parti olduk. Genel Başkan Yardımcımız Sayın Dr. Selçuk ÖZDAĞ’ın kanını döktüler ve öldürme teşebbüsünde bulundular, bizleri yok saydılar, tüm arkadaşlarımıza haksızlık yaptılar, tüm bunlara rağmen biz kin dilini kullanmadık ve kullanmayacağız.” dedi.

Şiddetsiz SİYASET Kampanyasını Başlatıyoruz

Konuşmasına devam eden Genel Başkanımız “Tüm İl Başkanlarımız kendi illerinde diğer siyasi parti il başkanları ile ortak basın açıklamaları yaparak Genel Başkan Yardımcımız Sayın Dr. Selçuk ÖZDAĞ kardeşimize yapılan suikast girişimine tepkilerini ortaya koydular, kendilerine teşekkür ediyorum. Ankara’da yaşanan bu olay siyasi bir terördür. Bizim AK Parti tabanındaki kardeşlerimiz ile bir sorunumuz asla yoktur ve şimdi o tabana soruyoruz yola çıktığınızda böyle bir Türkiye hayal ediyor muydunuz? Hangi arkadaşımızın kılına dokunulursa, tüm kadrolarımız ile birlikte biz o arkadaşımızın yanında olacağız. Sayın Cumhurbaşkanı bu saldırıya sessiz kalmaktadır, beş gün geçti ve hala bir ses yok! Gazetecilere yönelik yapılan saldırılarda, mağdurun ifadesi on saatte alınırken, faillerin ifadesi üç saatte alınıp serbest bırakılıyor. Konuyu soruşturan Cumhuriyet savcısı MHP’li milletvekilleri ve ülkü ocakları tarafından aleni şekilde TEHDİT ediliyor, işlem yapan ve ses veren yok !” dedi.

Gelecek Partisi kadroları şiddeti ellerinin tersi ile itmiştir, yürekli ve korkusuzca hukuk içerisinde kalarak siyaset yapmaya devam edeceklerdir. Biz kucaklayan bir dil kullanmaya devam edeceğiz, işte bu yüzden parti olarak ‘ŞİDDETSİZ SİYASET KAMPANYASI’ başlatıyoruz. Bu kampanya ile siyasilerin özgürce düşüncelerini ifade edeceği bir Türkiye oluşmasını sağlayacağız. Şiddete suskun kalan iktidar ve ortağından farklı sesler çıkmaktadır. MHP genel başkanı saldırıyı kınamadığı gibi kendi partili arkadaşlarının söylemlerine de sessiz kaldı. MHP genel başkan yardımcısı “bu hareketin DELİSİ çoktur” bir başka ilçe başkanı öyle bir paylaşım yaptı ki saldırıyı adeta üstlendi, kendilerine bağlı ocaklar hakaretlerde bulunmasına rağmen Sayın Bahçeli tüm bunlara sessiz kaldı.

Cumhurbaşkanı vesayet altındadır, Bahçelinin vesayetinden dolayı bir hukuk reformu yapamazlar. Uygur Türk’lerine sesiz kalmaktadırlar, yazıklar olsun. Bizler VESAYET ve LİYAKATSİZLİĞİ özgürleştireceğiz diyerek kapalı oturuma geçildi.

Kapalı oturumda; Partimizin Teşkilat Başkanı Sayın Dr. Selim TEMURCİ başkanlığında gündeme geçildi. Teşkilat başkanımız il başkanlarına yönelik sunuma geçerek; İl başkanlarımızın çalışma şekilleri, performansları, siyasi çalışmalar hakkında genel bir bilgilendirmede bulundu. Sayın Temurci; 81 il 922 ilçede hızla yapılanmanın devam ettiğini, kongresini yapmayan il ve ilçelerde hazırlıkların yapıldığını, ilerleyen aylarda kongresi yapılmayan tüm illerin bitirileceğini, ilerleyen süreçte bölge toplantılarına geçileceğini, kurulduğu günden bugüne kadar yanımızda olan her bir teşkilat mensubu ile bir araya gelineceğini, herkesin kucaklanacağını, bizlere hangi saldırı olursa olsun şiddete ve hukuk dışına baş vurulmayacağını dile getirdi.

Teşkilat toplantısı sonrasında il başkanları genel başkan yardımcımız Dr. Selçuk ÖZDAĞ’a yapılan terör saldırısını kınamak için saldırıya uğradığı evinin önünde ortak basın toplantısı gerçekleştirdiler.

Gelecek Partisi İl başkanlarından Ortak Açıklama

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcı Dr. Selçuk ÖZDAĞ’a yapılan saldırı sonrası, Gelecek Partisi İl başkanları ortak basın açıklaması gerçekleştirdi. Yapılan açıklamada, “Bize kaygı veren, bazı siyasi parti liderlerinin bu alçak saldırıyı görmemesidir”denildi. Saldırının yaşandığı bölgede ortak basın açıklaması gerçekleştirdi. Gelecek Partisi Ankara İl Başkanı Sayın Gülnur Özkaya Hayran tarafından okunan açıklamada, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile yetkilerin tek bir noktada toplanmasının, toplumda baskı ve tehdit iklimi oluşturduğunu söyledi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Ülkemiz, en baskıcı dönemlerinden birini yaşamaktadır. Ülkemiz, tarihi boyunca gördüğü en baskıcı dönemlerinden birini yaşamaktadır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile yetkilerin tek bir noktada toplanması, toplumumuzda baskı ve tehdit iklimi oluşturmuştur. Bunun sonucu olarak, şu an yönetimde bulunanların, basın mensupları ve muhalefet partilerinin üyeleri ile ilgili tehditkar sözleri, durumdan vazife çıkaranları şiddete yöneltmektedir. Nitekim, 15 Ocak 2021 tarihinde Ankara'daki evinden çıkan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcımız Sayın Dr. Selçuk ÖZDAĞ, silahlı-sopalı saldırıya uğramıştır. Bu organize saldırı, aynı gün aynı saat dilimlerinde gazeteciler Sayın Afşin Hatipoğlu ve Sayın Orhan Uğuroğlu'na da gerçekleştirilmiştir. Saldırganların yakalanması bizler için sevindirici bir haberdir. Bu menfur saldırıyı gerçekleştiren saldırganların yakalanmasında kolluk kuvvetlerimize ve hukukun işletilmesi konusunda adalet mensuplarına teşekkürü bir borç biliriz. Ancak, pandemi döneminde; sağlık ve ekonomik zorluklarla mücadele ettiğimiz şu günlerde, birilerinin çıkıp kışkırtıcı söylemler ve tehditlerle, davaya müdahil olan savcıyı bile etki altında bırakma teşebbüsleri kabul edilemez. Bu hareketler demokrasi ve güven ihtiyacımızı artırmakta, ülkemize ve insanımıza zarar verdiği gibi, bizleri de derin üzüntüye ve endişeye sevk etmektedir! Dikkat çeken ve bize kaygı veren bir başka durum ise bazı siyasi parti liderlerinin bu alçak saldırıyı görmemesidir. Onay anlamı taşıyan bu tepkisizlik, çeteler ve mafyalara güç verdiği gibi vatandaşı da tedirgin etmektedir. Bu organize saldırıyı en iyi özetleyen partimizin Genel Başkanı Sayın Prof. Dr. Ahmet DAVUTOĞLU olmuştur: ‘Bu bir terördür. Ve terör Ankara’ya inmiştir.’

Adaletten Ayrılmayacağız

Yüzyıllardır bu kadim coğrafyada din, dil, ırk, renk ayırmaksızın kardeşçe özgürce yaşadığımız bizlerin huzurunu kimse bozamayacaktır. Buna kimsenin gücü yetmeyecektir. Saldırıya maruz kalan Genel Başkan Yardımcımız Sayın Dr. Selçuk ÖZDAĞ ve gazeteci arkadaşlarımız Afşin Hatipoğlu ve Orhan Uğuroğlu'na geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, huzurlu güvenli bir ülkede yaşayacağımız günlerin çok yakın olduğunu aziz milletime iletmek istiyoruz. Gelecek Partisi olarak, şiddetin şiddetle karşılanmasına izin vermeyeceğiz, Demokrasi ve Adaletten ayrılmayacağız, siyasi nezaketten asla vazgeçmeyeceğiz.

GENEL MERKEZ TEŞKİLAT BAŞKANLIĞI