Erdoğan’ın Ayrımcı Söylemine Maruz Kalan CHP Parti Meclisi Üyesi Sevgi Kılıç’a Gelecek Partisi’nden Destek Mesajı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Politikaları Başkanımız Sayın Avukat Seren Yıldız Öztürk, dün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “vitrin mankeni” söylemine maruz kalan CHP Parti Meclisi Üyesi Sevgi Kılıç’ı arayarak desteğini ifade etti.

Öztürk, Kılıç ile yaptığı telefon görüşmesinde başörtüsü konusunun partiler üstü bir mesele olduğunu belirterek konunun insan hakları bağlamında ele alınması gerektiğinin altını çizdi.

Kılıç ile yaptığı telefon görüşmesinde başarılarıyla değil başörtüsüyle gündeme gelmesinden dolayı duyduğu üzüntüyü dile getiren Seren Yıldız Öztürk, “Esasen kadınların bugün yaşadığı şiddetin ve cinayetlerin temelinde bu ayrımcılık dili olduğu konusunda hemfikirdik. Başörtüsü dahil kadınlara yönelik her tür ayrımcılığa karışıyız. Gelecek Partisi için başörtülü başörtüsüz kadın ayrımcılığı yapmak ve kadınları bu şekilde kategorilere ayırmak insan hakları ihlalidir” ifadelerini kullandı.

CHP Parti Meclisi Üyesi Sevgi Kılıç ise Gelecek Partisi’nin desteğinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek Öztürk’e yaklaşımı ve desteği için teşekkürlerini iletti.