Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu'nun Batı Trakya Ziyareti

Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Sayın Ahmet DAVUTOĞLU beraberlerinde refikaları Sayın Sare Davutoğlu, Genel Başkan Yardımcıları Ümit Yardım ve Feramuz Üstün ile Genel Başkan Danışmanı Cemal Eğin olduğu halde 21 Temmuz 2022 günü Yunanistan / Batı Trakya'ya bir ziyaret gerçekleştirmiştir.

Sayın Davutoğlu, Gelecek Partisi'nin kuruluşundan buyana ilk yurtdışı ziyareti kapsamında İskeçe ve Gümülcine şehirleri ile İskeçe/Şahin köyüne giderek çeşitli temaslarda bulunmuştur.

Bu çerçevede, ilk önce, 14 Temmuz 2022 günü vefat eden İskeçe Müftüsü Ahmet Mete ile selefi Müftü Mehmet Emin Aga'nın kabirlerine gidilerek dua edilmiş, akabinde ailesine ve İskeçe Müftülüğüne taziye ziyaretleri yapılmıştır.

İsminde Türk ibaresi bulunduğu için on yıllardır açılış izni verilmeyen İskeçe Türk Birliği'ne yapılan ziyarette Birlik ve faaliyetleri hakkında kapsamlı bilgi alınmış, yöneticiler ve üyelerle sohbet edilmiştir.

Şehir içindeki yürüyüşte, esnaf ve gençler başta olmak üzere her kesimden Türk azınlık mensuplarıyla selamlaşma ve sohbetlerin akabinde Mustafçova Belediyesinde Başkan Rıdvan Delihüseyin ve ekibi ile biraraya gelinmiş, ardından birlikte Şahin köyüne gidilerek soydaşlarımızla kapsamlı görüşmeler gerçekleştirilmiştir.

Batı Trakya ziyaretinin Gümülcine bölümünde, merhum sadık Ahmet'in kabri başında DEB başkan ve yöneticileriyle biraya gelinerek dua edilmiş, bilahare BTTA Yüksek Tahsilliler Derneği'nde, Başkan ve yönetimi ile Gümülcine Türk Gençler Birliği, BTTA Öğretmenler Birliği, Genç Akademisyenler Topluluğu, BTTA Kültür ve Eğitim Şirketi (BAKEŞ) Başkan ve yöneticileri ve basın mensuplarıyla görüşülmüştür.

BT ve BTTA'na bu anlamlı ziyaret sırasında heyetimize büyük bir hüsnü kabul gösteren ve ziyaretimizden büyük güç ve destek aldıklarını dile getiren bütün Azınlık yöneticilerine, dernek başkanlarına ve soydaşlarımıza müteşekkir ve minnettarız.

Bütün Anavatan Türkiye ve Gelecek Partisi olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan böyle de Batı Trakya Türk Azınlığı'nın yanında ve destekçisi olacağımızı, haklı taleplerini her zeminde savunmayı sürdüreceğimizi birkez daha bütün dünya'ya ilan ediyoruz.