Kısıtlama Raporu (27 Nisan-24 Mayıs)

- 27 Nisan, Selçuk Özdağ sosyal medyadan iktidara sert eleştirilerde bulunarak, “Muhalefet aile için kavgalarınızın parçası olmayacak” dedi. Özdağ’ın attığı tweet bir çok haber sitesinde yayınlandı.

- 27 Nisan, Uygur Akademisi İcra Kurulu Başkanı Abdülhamit Karahan ile Kutadgu Bilig Enstitüsü Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Yakup Genel Merkez’de Selçuk Özdağ’ı ziyaret ederek Uygur Doppa Bayramına davet etti.

- 29 Nisan, Selçuk Özdağ, Tele1’de İsmail Dükel ile Habere Doğru programının canlı yayın konuğu olarak gündemi değerlendirdi.

- 30 Nisan, Selçuk Özdağ, Bircan TV'de Bircan Yıldırım sunumu ile "Cesur Sorular" programının konuğu oldu.

- 1 Mayıs, Selçuk Özdağ, Halk TV’de Fatih Ertürk’ün sunduğu “Türkiye Nereye Gidiyor?” programının konuğu olarak gündemi değerlendirdi.

- 2 Mayıs, Özdağ, enpolitik.com’da “Ya Kendimize Geleceğiz Yahut Bugünleri Bile Arayacağız” başlıklı bir köşe yazısı kaleme aldı.

- 2 Mayıs, Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Van il ve ilçe teşkilatları toplantısına ile zoom üzerinden katılım sağladı.

- 3 Mayıs, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı olarak Dünya Basın Özgürlüğü Günü kapsamında bir basın açıklaması yapıldı. Açıklama enpolitik.com ve wdmnews.com adreslerinde yayınlandı.

- 4 Mayıs, , Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı, Dünya Basın Özgürlüğü Günü kapsamında Genel Başkan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nu, Gazeteciler Cemiyeti, Dernekleri ve Fedarasyonları ile zoom üzerinden bir araya getirdi.

- 6 Mayıs, Selçuk Özdağ, yazar-romancı Emine Işınsu Hanımın Hacı Bayram Veli camide kılınan cenaze namazına katılım sağladı.

- 6 Mayıs, Selçuk Özdağ, enpolitik.com’a “Basın Özgürlüğü Günüymüş Doğru mu?” adlı bir köşe yazısı yazdı.

- 7 Mayıs, Özdağ, Akhisar Gözde Haber’de Akif Özalp’in hazırladığı “Ters Köşe”e programına konuk olarak gündemin başlıklarını değerlendirdi.

- 7 Mayıs, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcıları ve Başkan Danışmanları ile haftalık olağan toplantı gerçekleştirildi.

- 8 Mayıs, Selçuk Özdağ, Anneler Günü’ne ilişkin enpolitik.com’a demeç vererek günün anlam ve önemini vurguladı.

- 9 Mayıs, tüm iller Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Birim Başkanları ile aylık olağan değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

- 10 Mayıs, Selçuk Özdağ, Halk Tv’de Fatih Ertürk ile “Günün Raporu” programının konuğu oldu.

- 10 Mayıs, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcıları ve Başkan Danışmanları ile haftalık olağan toplantı gerçekleştirildi.

- 11 Mayıs, Selçuk Özdağ, İsrail polisinin Mescidi Aksa’daki Filistin halkına saldırısına tepki gösterdi. Özdağ’ın tepkisi enpolitik.com’da yer aldı.

- 13 Mayıs, Özdağ, enpolitik.com’a “Soylu Cevap Vermelidir” başlıklı bir köşe yazısı yazdı.

- 13 Mayıs, Selçuk Özdağ’ın attığı “Süleyman Soylu-Sedat Peker” tweetleri Haber Ekranı youtube kanalında yer aldı.

- 14 Mayıs, Ramazan Bayramı münasebeti ile Genel Başkan Yardımcıları Selçuk Özdağ, Ümit Yardım, Seren Yıldız Öztürk ve Feramuz Üstün diğer partilerle oluşturulan bayramlaşma programını zoom üzerinden icraa etti.

- 15 Mayıs, İstanbul Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler İl-İlçe Başkan ve Başkan yardımcıları ile zoom üzerinden bayramlaşma programı gerçekleştirildi.

- 16 Mayıs, Selçuk Özdağ, tweet atarak Süleyman Soylu için ‘yargılama’ çağrısı yaptı. Özdağ’ın çağrısı enpolitik.com ile wdmnews’te yer aldı.

- 18 Mayıs, Özdağ, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile enpolitik.com’a bir demeç verdi.

- 20 Mayıs, Özdağ, KRT Tv’de Çiğdem Akdemir’in hazırladığı “Söz Meclisi” programına konuk olarak gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

- 22 Mayıs, Selçuk Özdağ, Muğla Milas İlçe Başkanı Murat Sodra Beyi iş yerinde ziyaret ederek başarılar diledi.

- 22 Mayıs, Selçuk Özdağ, Aydın İncirliova kurucu İlçe Başkanı, Manisa Gençlik Kolları Başkanı ve yardımcısı ile bir araya geldi.

- 23 Mayıs, Özdağ, enpolitik.com için kaleme aldığı “Kopmalar Başladı” adlı köşe yazısında, “Peker, Türk siyasetinin nasıl bir dönüşüme, ahlaki bir yenilenmeye ihtiyacı olduğunu gösterdi” dedi.

Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcıları ve Danışmanların Haftalık Faaliyetleri;

Recep Varol:
- tekhavadis.com haber sitesine yaptığı basın açıklaması ile ‘Kırtasiyeci esnafının feryadını duyan yok mu?’ dedi.
- Dar gelirli aieleler için yaptırdığı paketleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Fatma Maraş:
- Adana-Sarıçam İlçe Başkanı Umut Güllüçayır ile “Sarıçam için yapılabilecekler” konusunda istişarelerde bulunuldu.
- Adana Sarıçam ilçeinde bulunan 68 mahalle muhtarın 42’si ile telefonda bayramlaşıldı.
- Sarıçam’da bulunan Buruk ve Balcalı taksi durakları ziyaret edildi.

Mehmet Ali Genç:
- Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa ilçesi Güney Beldesi seçim çalışmalarına katılarak , Yerel Yönetimler ve Şehircilik ekibine destek verdi.

Mehmet Erman:
- Ramazan Bayramı dolayısı ile diğer partilerle gerçekleştirilen bayramlaşma programına katılım sağlandı.

Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Birim Başkanları Haftalık Faaliyet Raporu:
- Kars İl Yönetimi ile beraber ihiyaç sahiplerine erzak kolileri dağıtıldı.
- Kars Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Birimi olarak, gıda çekleri dağıtılarak, vatandaş kapı kapı dolaşıldı.
- Antalya Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Birimi Antalya Sebze Hali’nde esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.
- Malatya Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Birimi ‘Kudüs’e Sahip Çık’ toplum hareketine katılarak toplantı ve tepki yürüyüşünde yer alındı.
- İstanbul Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı, Hemşireler Günü münasebeti ile sağlık çalışanlarına çiçek dağıtarak, Hemşireler Günü’nü kutladı.
- Karaman Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından organize edilen ‘Müzisyenlere Destek ve Moral için Sizlerleyiz” adı altında online konser etkinliği düzenlendi.
- Konya ve Mersin Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlıkları tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile kutlama programları gerçekleştirildi.

Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı