TEŞKİLAT İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TEŞKİLAT İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Teşkilat İstişare Toplantısı Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla bölge ve il koordinatörleriyle gerçekleştirildi.

Genel Başkanımız, partimizin bir yaşına girmesine ilişkin ekonomik, sosyal ve kültürel alanda iktidarın eksiklerini dile getirerek bu eksikliklerle ilgili çözüm yollarını aktardı. Bir yıl gibi kısa bir süre içerisinde büyük kongresini yaparak seçimlere girme hakkı kazanan partimizin bu başarısından dolayı kongre öncesi ve sonrası teşkilatlarda görev alan sorumlulara teşekkür etti. Korku duvarlarının gelecek partisi ve kadroları ile kırıldığını, son bir yıl içerisinde 23 siyasi parti kurulduğunu ve tüm bu siyasi partilerin Gelecek Partisi kurulduktan sonra hareket ettiklerini, bunun en önemli sebebinin ise korku duvarlarının Gelecek Partisi tarafından yıkılması neticesinde olduğunu dile getirdi. 


“SİYASİ İKLİMİ DEĞİŞTİRİYORUZ”

Genel Başkanımız, ikinci bir aşamaya geçerek Türkiye’deki siyasi iklimi değiştireceğimizi, Türkiye’de siyasetin tıkandığını ve herkesin mahallelerinden çıkarak bir araya gelmesi gerektiğini, ülkenin ortak sorunlarını birlikte iletişim içerisinde kalarak çözülmesi gerektiği, partimizin bu çalışmalarının diğer siyasi partilerden karşılık bulduğunu ve bu doğrultuda siyasi partiler ile bir araya gelerek yeni bir siyasi iklimin oluşturulduğunu dile getirdi.

İktidar bugün reform çağrısında bulunuyorsa bunun en önemli sebebinin gelecek partisi kadrolarının verdiği çileli çalışmalar sonucunda olduğunu aktardı.


“İKTİDAR BİZİ ARKADAN TAKİP ETMEKTEDİR”

Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, bizim kamuoyu ile paylaştığımız manifestomuzda yer alan bir çok konuyu iktidar gündeme reform diye getirmeye çalışıyor. Türkiye’deki siyasi iklimi ve gündemi Gelecek Partisi kadroları belirliyor dedi. Partimiz Güçlendirişmiş Parlamenter Sistemi ve detaylarını kamuoyu ile paylaştı ve bu anlamda bir ilk oldu, tüm meselelere doğrudan atıfta bulunan tek parti Gelecek Partisi’dir dedi. 

Manifestomuza ihanet diyeneler bugün aynı görüşleri kendileri dile getiriyorlar. İktidar “BİZİ ARKADAN TAKİP ETMEKTEDİR” arkadan gelenler ile biz meşgul olmayız dedi.

Bu hafta birinci yaşımızı kutluyoruz, partili üyelerimiz bizim 100. yaşımızı kutlayacaklar. Bu siyasi ve ekonomik düzeni öyle bir değiştireceğiz ki 83 milyonun siyasi yansımasını yüzyıllara taşındığı bir sistem kuracağız dedi.

Teşkilatımız halkla birlikte olacaktır ve herhangi bir bölgenin, etnik kitlenin, inancın ve ideolojinin partisi olmayacağız. Gelecek Partisi bir ay içerisinde 4 maaş alanların değil bir ay içerisinde 1 maaş alanların partisidir. Gelecek Partisi seçkinlerin değil milletin partisidir dedi.

Doğu ve Güneydoğu teşkilatlarımız en hızlı şekilde kurulan teşkilatlarımızdandır. Türkiye’nin doğusu ve batısında her yerden oy alacak tek parti Gelecek Partisi olacağını dile getirdi.


“HEDEFİMİZ SİYASİ İKTİDARI DEĞİŞTİRMEKTİR”

Genel Başkanımız, milletin içinden çıkan Gelecek Partisi iktidarını kuracağız. Siyasi partiler iddialarını muhafaza ederek var olurlar, bizler bir yapıya eklenmek için kurulmadık, tek başımıza iktidar olmak için kurulduk. Birilerini iktidar etmek veya iktidardan etmek için değil, biz milleti iktidar etmek için kurulduk dedi.

Teşkilat Başkanımız Sayın Dr. Selim Temurci bölge ve il koordinatörleri ile görev ve sorumluluklarına ilişkin, bölgelerin demografik yapısı ve il-ilçelerin mevcut durumlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 


“GELECEK PARTİSİ’NİN GELECEĞİ TEŞKİLATLANMADAN GEÇER”

Toplantıda teşkilat başkanımız Sayın Dr. Selim Temurci, teşkilatlanmaya ilişkin değerlendirmelerde bulunarak 32.172 mahalle başkanı belirleneceğini, 422 ilçe başkanı atandığını ve 550 ilçe başkanı daha ataması yapılacağını dile getirdi. 

Türkiye genelinde 45 ilde kongre yapıldığını, 2021 yılı Ocak ayı ortasına kadar diğer tüm illerin atanacağını, kongresi yapılmayan il ve ilçelerinde akabinde tamamlanacağını dile getirdi. Teşkilat biriminin tüm il ve ilçelerde baş öğretmen gibi çalışacaklarını, tabelamızın olduğu her ilde ses getiren çalışmalara imza atılacağını, ‘İNSANLIK ONURUNU’ temel ilke alınarak en aşağıdan en yukarıya kadar teşkilatlanma yapılanmasının kurulacağını, her bir üyemizin dertlerini dert edinen, kapılarını herkese açık tutan, her bir üyeye çalışma alanı sunan, emeğe önem veren, vefayı gözeten, çalışan her bireyin ilerlemesine yol açan bir yapı kurulacağını, kolayı değil zor olanı tercih ettiklerini dile getirdi. 


“TÜRKİYE’DE BİR İLK !!! BİLGE SİSTEMİ”

Teşkilat Başkanımız Sayın Dr. Selim Temurci, Türkiye siyasal tarihi için bir ilk olan Genel Merkez ile teşkilat yapıları arasındaki entegrasyonu sağlamak için ‘BİLGE’ adında bir yazılım programı geliştirildiğini, bu sistem üzerinden il ve ilçe teşkilatları başta olmak üzere teşkilatlardaki hiyerarşik yapının düzenli olarak kontrol edilebileceği, sorun olduğunda anlık çözümlerin geliştirilebileceği bir teşkilat modeli kurulmasının hedeflendiği, siyaseti profesyonelleştirecek bu teşkilat yapılanmasının Türkiye’de bir ilk olduğununu ifade eden Teşkilat Başkanımız Temurci, oluşturulan sisteme ilişkin şu bilgileri verdi: 

 “Yeni kurulan bir parti olarak gönüllü yaptığımız siyasetin profesyonel yürütülmesi ve yönetilmesi için yola çıktık. Türkiye’nin dört bir yanında sürdürdüğümüz teşkilatlanma çalışmalarını daha fazla bölgelere ayırmak, bu teşkilat yapılarını da genel merkez ile entegre etmek amacıyla ‘BİLGE’ diye bir sistem geliştirdik. Bu sistem partinin internet sayfası ve bilgi sistemiyle entegre çalışacak. Bu yazılım üzerinden il, ilçe, mahalle ve köy başta olmak üzere her yerde bir koordinatör bulunacak. Teşkilattaki hiyerarşik yapıyı düzenli olarak kontrol edebileceğimiz, bir sorun olduğunda anında müdahalede bulunabileceğimiz bir yapı kurulacak. Yani birbirimizden haberdar olduğumuz bir teşkilat modeli oluşturuyoruz.” 

“Bu sistem ile genel merkezin bir ayağı teşkilatlarda, teşkilatların bir ayağı da genel merkezde olacak” diyen Temurci, il teşkilatlarının performans kriterlerinin de düzenli olarak alınacağına dikkat çekti. Türkiye’nin tüm illerinden toplantıya katılanlara ‘BİLGE’ sistemi hakkında genel bir bilgilendirme yapılarak toplantı sonlandırıldı.