11. İL BAŞKANLARI TOPLANTIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK

Partimiz Teşkilat Başkanlığı koordinasyonunda gerçekleştirilen toplantıya Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet DAVUTOĞU, Bölge Koordinatörlerimiz ve İl Başkanlarımız katıldı.

Genel Başkan Yardımcımız ve Teşkilat Başkanımız Sayın Dr. Selim TEMURCİ teşkilatlanma, atamalar, kongresi sürecine ilişkin sunumunu gerçekleştirdi ve “İl ve ilçe kongrelerimizde sosyal mesafe kuralına dikkat edilmesi, ilçe atamalarının yapılmasına ilişkin esas ve usulleri hakkında bilgiler verildi. Bilge sisteminin aktif kullanılması, üye kampanyası çalışmalarının başarılı devam ettiğini ve yakın tarihte gerçekleştirilecek her seçime hazırlıklı olunduğunu dile getirdi.”

İl Başkanlarımıza hitap eden Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet DAVUTOĞLU, Esnafımızla ve vatandaşlarımızla birlikte cezaların geri ödenmesi için imza kampanyası başlatmalarının talimatını verdi. “Ceza ödemiş bütün vatandaşlarımıza sesleniyorum, gitsinler ve itiraz dilekçelerini hazırlayıp AK Parti Kongresi’nin resimleriyle birlikte müracaat etsinler ve bu resimler sosyal mesafe kuralını ihlal etmiyorsa biz de etmiyorduk desinler. İl Başkanlarımdan ricam, esnafımızla, vatandaşlarımızla görüşerek her bir ilde şu ana dek alınan cezaların geri ödenmesi için bir imza kampanyası başlatalım, esnafımızla birlikte harekete geçelim” dedi.

Genel Başkanımız, piyasaların tedirgin olduğunu, toplumun her kesiminde güvensizliğin hakim olduğunu, hiçbir istatistik ve göstergenin istikrarlı olmadığını, herkes eskiden haftada bir, ayda bir baktığı döviz-faiz oranlarına şimdi saat başı baktığını dile getirdi. Esnafımız tedirgin, çiftçimiz tedirgin, işçimizin tedirgin olduğunu, Genel Merkezimizde her gün mağduriyetini anlatmak için gelen vatandaşlar ile dolduğunu dile getirdi.

Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet DAVUTOĞLU, “Cumhurbaşkanı vatandaşlara altın ve dövizlerini sisteme sokma çağrısında bulunduğunu, eğer güven uyandıracaksa, kendisine çağrıda bulunuyorum bütün iktidar mensuplarının, yakınlarının banka hesaplarını şeffaf bir şekilde açıklasınlar. Merkez Bankası başkanının değiştiği gün yapılan bütün döviz işlemlerini şeffaf bir şekilde açıklasınlar. 450 milyon dolar o gün döviz işlemi yapıldığı söyleniyor. Bir açıklayın bakalım, kimler o gece zengin oldu? Kimler kârlarına kâr, rantlarına rant kattı?” dedi. 

Genel Başkanımız, “Çin Dışişleri Bakanı’nı ağırlıyorlar, ağırlasınlar ama Çin’in baskılarıyla Türkiye’deki Uygur kardeşlerimizi teslim ederek Çin’den 3-5 kuruş gelecek diye düşünüyorlarsa yeri göğü inletiriz ve bir tek Uygur kardeşimizin iadesine razı olmayız. Çin ile ilişkileriniz iyi olsun, dünyada hiçbir ülke ile kötü olmasın ama zulme, baskıya, milli kültürümüzün en temel değerlerinin yok edilmesine sessiz kalmayız. Her yere, sık sık bize de kükreyen Sayın Bahçeli nerede? Hani milliyetçiliğiniz, hani Türkçe aşkınız? Uygur bölgesi Türklerin İslamlaşmasının başladığı yerdir. Medeniyetimizin doğu şehridir. Türkçe’nin doğduğu, lügatının, devlet kültürünün yazıldığı yerdir” dedi. 

Genel Başkanımızın konuşmalarından sonra kapalı oturuma geçilerek il başkanlarımız ile bire bir görüşmeler yapıldı.

GENEL MERKEZ TEŞKİLAT BAŞKANLIĞI