Biz Kimseden Korkmaz Kimseden Çekinmeyiz

24. İl Başkanları Toplantımız Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet DAVUTOĞLU’nun katılımlarıyla gerçekleştirildi. Toplantıya Teşkilat Başkanımız Sayın Dr. Selim TEMURCİ, Teşkilat Başkan Yardımcılarımız, İl koordinatörlerimiz ve il başkanlarımız katıldı.

Türkiye’ye seslenen Sayın Genel Başkanımız Prof. Dr. Ahmet DAVUTOĞLU konuşmalarının başında Başbağlar ve Madımak katliamlarını kınayarak, vefat edenlerin yakınlarına baş sağlığı diledi.

Bir ay içerisinde Türkiye’de ziyaret ettiği; Antalya, Diyarbakır, Malatya, Adıyaman, Şırnak, Kars, Mersin illeri ve ilçelerine ilişkin halkın gösterdiği teveccühleri il başkanları ile paylaştı. Diyarbakır Ergani ilçesindeki coşkulu karşılama ve Kürt Çalıştayına ilişkin değerlendirmelerin mhp liderini rahatsız ettiğini Diyarbakır’da “Serok Ahmet” Osmaniye’de “Yörük Ahmet” diye karşılanılmasından mutluluk duyduğunu fakat bu durumdan en çok Bahçeli’nin rahatsız olduğu dile getirdi.

Genel başkanımız konuşmalarının devamında; emeklilerin zor durumda olduğunu, bir emekli maaşının bir ay boyunca simit alıp yemeye bile yetmediğini, ekonomik olarak ülkenin bataklık içinde olduğunu söyledi. Milletine çıkış yolu gösteren bir siyasi parti olarak Gelecek Partisi milletin sorunlarının giderilmesi için hemen seçim kararının alınması gerektiği ve bunun içinde teşkilatlar olarak Türkiye çapında “GEÇİM İÇİN SEÇİM” imza kampanyası başlatıldığını, tüm il ve ilçelerde imza toplanması çalışmalarının yapılması gerektiğini “SANDIK GELECEK” diyerek sahalarda olmamız gerektiğini vurguladı. Yarın seçim olacak gibi Gelecek Partisi il ve ilçelerin hazırlıklı olması gerektiğini il başkanları ile paylaştı.

NATO zirvesinde vatan edebiyatı yaparak iktidarın ekonomi krizini örtmeye çalıştığını, Sayın Erdoğan’ın “bu can bu tende olduğu sürece” rahibi vermeyeceğini akabinde “aptal olma mektubu” gelince rahibi verdiğini, ardından Almanya’ya Deniz Yücel’i iade elettiğini, akabinde 15 Temmuzun faili Birleşik Arap emirliklerine gidip iş birliği yaptığı ve “katillere hesap soracağım” deyip prensin ayağına gidip ülkemizde de ağırladığını, İsveç ve Finlandiya’ ya ilişkin NATO’ya şartlı girmelerini talep ettiklerini, oysa biz olsaydık aynı şartı tüm NATO ülkeleri için koyar, Türkiye’nin AB ülkesi olmasını talep eder, vize muafiyeti ister, Bosna Hersek in NATO’ya girmesini koşul olarak koyar, F35 projesine tekrar dahil olur, Yunanistan’daki ABD üstünün neden kurulduğunu, Türkiye’nin bir tehdit olarak görülüp görülmediğini sorgular tüm bunların teminat altına alınmasını sağlardık.

Sözlerinin devamında; “ARTIK AYAĞA KALMA ZAMANI” diyerek hep beraber ayağa kalkacak ve mücadeleye devem edeceğiz. İl Başkanlarımızın nezdinde tüm teşkilatlarımızın Kurban Bayramı’nı tebrik ederek konuşmalarını sonlandırdı.

Toplantımızın kapalı oturumunda Teşkilat Başkanımız Sayın Dr. Selim TEMURCİ yaz ayına ilişkin teşkilatın sahada yapacakları çalışmalara ilişkin planları ve projeleri il başkanları ile paylaştı. Bölge ve il koordinatörlerinin sorumluluk alanlarına ilişkin bir değerlendirmede bulundu. Türkiye çapında başlatılan “GEÇİM İÇİN SEÇİM” imza kampanyasının esasları il başkanları ile paylaşıldı. Toplantımız il başkanlarımızın kendi illeriyle ilgili yaptığı değerlendirmeler akabinde sona erdi.

GENEL MERKEZ TEŞKİLAT BAŞKANLIĞI

BİZ KİMSEDEN KORKMAZ KİMSEDEN ÇEKİNMEYİZ

Fotoğraflar için tıklayınız.